Glābšanas kapsula, kas konstruēta un izgatavota Čīles kara flotes kuģubūvētavā, ir četrus metrus augsts tērauda cilindrs, kas ietver divarpus metrus augstu tērauda režģu būri 53 centimetru diametrā.
Kalnraču tuvinieki, kas apmetušies nometnē līdzās raktuvēm, ar gavilēm un aplausiem sveica Čīles nacionālā karoga zilbaltsarkanajās krāsās nokrāsoto kapsulu, kam dots simbolisks nosaukums - "Fēnikss".
Lai gan uz pirmo kalnraču izcelšanu vēl nāksies gaidīt vismaz līdz novembra sākumam, nometnes iemītnieki kapsulas atvešanu uztver kā cerīgu zīmi. Vēl tiks atvestas divas šādas kapsulas.
Kad ilgi gaidītais brīdis būs pienācis, ar Austrijā būvētu pacēlājsistēmu tās paredzēts lēni nolaist glābšanas šahtās. Lēsts, ka katra kalnrača izcelšanai būs vajadzīga viena līdz pusotra stunda, tādējādi visa glābšanas operācija ilgs vairāk par diennakti.
Bet vispirms pie viņiem nolaidīsies divi cilvēki - raktuvju glābšanas darbu eksperts un īpaši apmācīts mediķis, kas palīdzēs viņiem sagatavoties gaidāmajam garajam augšupceļam.
Tikmēr trīs urbšanas iekārtas, kam jāizurbj šahtas iesprostoto kalnraču glābšanai, strādā normālā režīmā, un spēcīgākā no tām - "Strata-130", kas paplašina iepriekš veikto kontrolurbumu, sestdien bija sasniegusi jau 175 metru dziļumu.
Uz Čīles raktuvēm nogādāta pirmā īpašā kapsula kalnraču izcelšanai no pazemes
Uz Čīles raktuvēm, kurās kopš 5.augusta iesprostoti 33 kalnrači, nogādāta pirmā īpašā kapsula, pa kuru vīrus citu pēc cita paredzēts izcelt no aptuveni 700 metru dziļās pazemes, kad urbšanas iekārtai būs izdevies pabeigt šahtu viņu glābšanai.
Uzmanību!
Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.