Pēc negaidītā paziņojuma, ka Nobela Miera prēmija šogad piešķirta Eiropas Savienībai, bloka prezidents Hermans van Rompejs uzaicināja visu 27 dalībvalstu līderus apmeklēt svinīgo ceremoniju, kas tradicionāli tiek rīkota Alfrēda Nobela nāves gadadienā 10.decembrī. Nobela institūts gan neatklāj, kuru valstu līderi jau apstiprinājuši savu dalību ceremonijā, bet kuri - noraidījuši ielūgumu.
Vācijas kanclere Angela Merkele jau paziņojusi, ka plāno doties uz Oslo, bet viņas britu kolēģis Deivids Kemerons, saskaroties ar eiroskeptiķu spiedienu paša pārstāvēto konservatīvo rindās, izteicies, ka tā jau "būs pietiekami daudz cilvēku, kuri saņems balvu". Kemerona lēmums neapmeklēt ceremoniju tiek uzskatīts par apliecinājuma viņa skeptiskajai attieksmei pret ES.
Tikmēr Francija ir to valstu vidū, kuras vēl nav sniegušas atbildi, vai valsts vadītājs plāno apmeklēt Nobela Miera prēmijas pasniegšanas ceremoniju. Francijas prezidents Fransuā Olands pagājušajā mēnesī norādīja, ka dosies uz Oslo tādā gadījumā, ja visi pārējie ES valstu un valdību vadītāji to darīs.
Jau ziņots, ka Nobela komitejas lēmums šā gada Nobela Miera prēmiju piešķirt ES tika uztverts neviennozīmīgi. Daudzi šādu lēmumu atbalstīja, bet citi tikmēr tam veltīja asu kritiku. Līdzās prestižajam apbalvojumam ES tiks pasniegta arī astoņus miljonus zviedru kronu (652 000 latu) liela naudas balva.
Trešdien tapa zināms, ka ES Nobela Miera prēmijas naudas balvu nolēmusi ziedot karos un konfliktos cietušajiem bērniem. "Nobela Miera prēmija iestājas par samierināšanos visā pasaulē. Naudas balvai būtu jārada pirmā cerība nākotnei, kā arī jāatbalsta pašreizējo un bijušo konfliktu upuri - bērni," teikts Eiropas Komisijas (EK) prezidenta Žozē Manuela Barrozu paziņojumā.
10.decembrī svinīgajā ceremonijā Oslo ES piešķirto Nobela Miera prēmiju saņems bloka vadības trijotne - Barrozu, Eiropadomes prezidents Hermans van Rompejs un parlamenta prezidents Martins Šulcs. Savukārt ES dalībvalstu līderi ceremonijas laikā atradīsies skatītāju rindās.