Šobrīd izglābtajiem jauniešiem tiek veikta izmeklējumu sērija, un rentgena uzņēmumos jau konstatēts, ka diviem no viņiem ir pneimonija.
Visiem tiek dotas antibiotikas, kā arī vakcīnas pret dažādām infekcijas slimībām, tostarp pret stinguma krampjiem trakumsērgu, jo, maldoties alu labirintā, zēni varēja nonākt kontaktā ar tur dzīvojošām žurkām un sikspārņiem.
Sikspārņi var pārnēsāt arī bīstamu vīrusu, kurš pirmo reizi fiksēts 1998. gadā Malaizijā un smagākajos saslimšanas gadījumos var beigties pat ar nāvi.
Mediķi gan lēš, ka nopietnu infekciju risks ir zems, tomēr drošības nolūkos zēni ievietoti karantīnā un vēl nevar klātienē apskaut savus tuviniekus. Tiesa, vecākiem un zēniem tika dota iespēja atkal redzēt savas atvases, taču viņus šķīra stikls.
Tā kā zēni guvuši arī dažādas brūces un nobrāzumus, pastāv bakteriālo infekciju risks, kas var radīt problēmas tāpēc, ka visu imūnsistēma pēc smagā pārbaudījuma ir novājināta.
No visiem zēniem paņemti asins paraugi, kas nosūtīti laboratorijai analīžu veikšanai.
Tā kā glābšanas operācijas noslēguma fāze ilga trīs dienas, arī izglābto veselības stāvoklis nedaudz atšķiras - kamēr tā grupa, kura no alas tika izvesta jau svētdien, nu ir apradusi ar dienasgaismu, vakar un šodien izglābtajiem aizvien jānēsā saulesbrilles pēc teju pilnīgā tumsā pavadītām divām nedēļām.
Mediķi arī gatavojas tam, ka daļai jauniešu var būt psiholoģiska rakstura problēmas, piemēram, posttraumatiskā stresa sindroms, ar kādu nereti saskaras cilvēki, kas pabijuši nāves briesmās un ilgstošos paaugstināta stresa apstākļos, piemēram, karavīri pēc kaujas operācijām.
Karantīnā līdz ar zēniem tiks ievietoti arī četri Taizemes nirēji, kuri nedēļu pavadīja kopā ar viņiem, rūpējās par viņiem un mācīja zēniem niršanas pamatiemaņas. Par nirēju veselības stāvokli gan ir mazāk bažu, jo jāņem vērā, ka zēni jau pirms tam deviņas dienas alā bija pavadījuši vieni un bez pienācīga uztura.