Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Aptauja: Divas trešdaļas vāciešu atkalapvienošanos uzskata par nepabeigtu

Aptuveni divas trešdaļas vāciešu uzskata, ka valsts austrumdaļas un rietumdaļas integrācija pēc Vācijas atkalapvienošanās vēl nav pabeigta.

Saskaņā ar aptauju, kuru pēc aģentūras DPA pasūtījuma, vecis sabiedriskās domas pētniecības uzņēmums YouGov, 64% respondentu izteikušies, ka atkalapvienošanās procesu neuzskata par pabeigtu, jo dzīves līmeņa atšķirības starp kādreizējo Austrumvāciju un kādreizējo Rietumvāciju joprojām ir pārāk lielas.

Tikai 24% vāciešu uzskata, ka valsts vienotība ir panākta, bet 12% aptaujāto uz šo jautājumi atbildi nav snieguši.

Teritorijās, kas savulaik ietilpa tā dēvētajā Vācijas Demokrātiskajā Republikā, 83% respondentu atkalapvienošanos atzinuši par nepabeigtu, savukārt valsts rietumos tādās domās bijuši tikai 59%.

Sestdien apritēs 30 gadi kopš oficiālās Vācijas atkalapvienošanās pēc Austrumvācijai uzspiestā komunistiskā režīma sabrukuma, un respondentiem tika arī vaicāts, vai viņi atkalapvienošanos uzskata par veiksmīgu, raugoties no mūsdienu perspektīvas.

Kopumā 60% vāciešu uzskata, ka atkalapvienošanās bijusi veiksmīga, kamēr 29% tam nepiekrīt.

Šajā jautājumā atšķirības starp "osīšiem" un "vesīšiem" faktiski nav vērojamas. Kamēr rietumos ar atkalapvienošanos apmierināti ir 60%, austrumos to pozitīvi vērtē 61%.

Vispozitīvāk uz atkalapvienošanos raugās tie, kas tobrīd vēl nebija dzimuši, tas ir, vācieši vecuma grupā no 18 līdz 24 gadiem, starp kuriem to par veiksmīgu uzskata 65%, bet pretējās domās ir tikai 15%.

Aptauja veikta laikā no 28. līdz 30.septembrim, tiešsaistē intervējot 2000 respondentu, kas sasnieguši vismaz 18 gadu vecumu.

 

Top komentāri

Pūķinu ellē !
P
Austrumprūsija ir Vācija, tāpat kā Abrene ir Latvija.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits