Laika ziņas
Šodien
Pērkona negaiss

ECT atzīst katalāņu tiesības dedzināt Spānijas karaļa portretus

Spānijas tiesas ir pārkāpušas divu katalāņu tiesības, notiesājot viņus par spāņu karaļpāra fotogrāfijas sadedzināšanu, otrdien atzinusi Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT).

Abi katalāņi tika notiesāti par karaļnama apvainošanu, jo 2007.gadā notikušās demonstrācijas laikā bija sadedzinājuši karaliskās ģimenes fotogrāfiju, protestējot pret toreizējā karaļa Huana Karlosa vizīti Žironā.

Sākotnēji viņiem tika piespriests 15 mēnešu ilgs cietumsods, kas vēlāk tika nomainīts ar 2700 eiro lielu sodanaudu, kuras nesamaksāšanas gadījumā abiem tomēr nāktos doties uz cietumu.

Tomēr ECT atdzina, ka abu prasītāju rīcība bijusi "simboliska neapmierinātības un protesta izpausme", kuru nav pamata uzskatīt par naida runu vai aicinājumu uz vardarbību.

ECT tiesa arī norādīja, ka cietumsods gadījumā, ja netiek samaksāta sodanauda, ir uzskatāms par nesamērīgu iejaukšanos runas brīvībā.

ECT uzdeva Spānijai katram no abiem prasītājiem izmaksāt 2700 eiro lielu kompensāciju, kā arī segt tiesas izdevumus.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Kanādiešiem būs ļautas marihuānas izklaides(5)

Kanādas iedzīvotāji jau rudenī varēs likumīgi audzēt, iegādāties un lietot marihuānu, jo federālais parlaments šonedēļ legalizēja narkotisko vielu, kuras līdz šim nelikumīgā tirdzniecība ik gad...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis

Eiropa

Vairāk Eiropa

ASV

Vairāk ASV

Krievija

Vairāk Krievija

Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi

Cits

Vairāk Cits