Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

ES iekšlietu ministri vienojas padarīt stingrākus atraidīto patvēruma lūdzēju deportācijas noteikumus

Eiropas Savienības (ES) iekšlietu ministri vienojušies padarīt stingrākus atraidīto patvēruma lūdzēju deportācijas noteikumus.

Turpmāk minimālais termiņš atraidīto bēgļu ievietošanai deportāciju cietumos būs trīs mēneši, piektdien sanāksmē Luksemburgā nolēma ministri. Šādam pasākumam jānovērš atraidīto patvēruma lūdzēju mēģinājumi slēpties no varasiestādēm vai pārcelties uz citu ES valsti. Kā galējais līdzeklis paredzēta šādu imigrantu pārvietošana uz "jebkuru drošu trešo valsti". Šie plāni vēl jāapstiprina Eiropas Parlamentam.

Šobrīd centieni deportēt atraidītos imigrantus bieži vien cieš neveiksmi sakarā ar dokumentu neesamību bēgļiem, nespēju noteikt imigrantu pilsonību vai arī viņu izcelsmes valsts atteikšanos viņus pieņemt.

Pēc ES iekšlietu ministru lēmuma, pamats bēgļa ievietošanai deportācijas cietumā var būt bēgšanas draudi vai viņa centieni novērst deportāciju. Vēl viens pamats turpmāk būs "draudi sabiedriskajai kārtībai, sabiedrības vai nacionālajai drošībai".

Maksimālais termiņš turēšanai deportācijas cietumā būs seši mēnešu, ko izņēmuma gadījumos varēs pagarināt līdz gadam.

Top komentāri

ļuļa
ļ
viss tukša muldēšana. ko nozīmē, ka nav dokumentu? dokumentus pazaudēja, bet aifonu ne? nu tad atņemiet viņiem telefonus, un pēc tiem viegli varēs noteikt gan personību, gan izcelsmes valsti. bet primāri jau nu nevienu bez dokumentiem nelaist eiropā.
skats no malas
s
Uzdevums Nr.1 ir neielaist imigrantus, tad nebūs jādomā, kā no viņiem pēc tam tikt vaļā. Uzdevums Nr.2 ir izbeigt jebkādu palīdzību un jebkādu ekonomisko sadarbību ar valstīm, kas atsakās pieņemt savus pilsoņus. Uzdevums Nr.3 ir vienoties ar kādu no nabadzīgākajām valstīm, kas atrodas maksimāli tālu no Eiropas, lai tā uzņemtu tos nelegālos imigrantus, kuri slēpj savu izcelsmi. Valstij labums - finansiālā palīdzība. Bet iespēja nonākt tajā valstī atņems potenciālajiem imigrantiem jebkādu vēlmi mēģināt doties uz Eiropu.
Vecsčekists
V
Šis man atgādina CCCP laikus... kamēr boļševiki turēja savu robežu ciet, Rietumu "cilvēktiesību aizstāvji" bija gatavi uzņemt ikvienu psihopātu, kas muka no padomju paradīzes. Līdz ko vārti atvērās otrā pusē tie aizvērās.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits