Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

ES tieslietu ministri apspriedīs ES pilsoņu izdošanu uz trešajām pasaules valstīm

Latvijas tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) šodien piedalīsies Eiropas Savienības (ES) tieslietu ministru neformālajā videokonferencē, kurā aicinās ES tieslietu ministrus diskutēt par ES pilsoņu izdošanu trešajām pasaules valstīm, aģentūra LETA uzzināja Tieslietu ministrijā (TM).

Bordāns norādījis, ka jautājums par ES pilsoņu tiesību un interešu aizsardzību viņu izdošanas gadījumos ES prezidentūras darba kārtībā ir iekļauts pēc Latvijas iniciatīvas.

Ministrs uzsvēris, ka gadījums ar Kristīnes Misānes izdošanu ir nopietns precedents, kas lika risināt jautājumus ne tikai iekšpolitiski, bet arī ES līmenī.

"Redzam, ka ir nepieciešams esošo sadarbību uzlabot, tā nav pietiekami efektīva, jo mūsu mērķis ir nepieļaut nepamatotu vai prettiesisku ES pilsoņu izdošanu uz trešajām pasaules valstīm," TM preses paziņojumā citēts ministrs.

Šī iemesla dēļ Bordāns aicinās ES dalībvalstu tieslietu ministrus diskutēt par nepieciešamību veikt padziļinātu un pilnvērtīgāku izvērtējumu un domāt par tālākajiem soļiem, lai nodrošinātu Eiropas pilsoņu tiesību un interešu aizsardzību izdošanas gadījumos uz trešajām pasaules valstīm."

Sanāksmes laikā Bordāns aicinās ES tieslietu ministrus atbalstīt iniciatīvu, ka Eiropas tiesiskās sadarbības tīkls krimināllietās un Eurojust analizēs praksi par ES pilsoņu izdošanu un nāks klajā ar priekšlikumiem par vadlīniju izstrādi, lai uzlabotu tiesisko regulējumu attiecībā uz ES pilsoņu izdošanu trešajām pasaules valstīm.

Tāpat plānots diskutēt arī par priekšlikumiem Eiropas Parlamentam un Padomes regulai par tiesību aktiem, kas piemērojami prasījumu cesijas sekām attiecībā uz trešajām personām un Covid-19 ietekmi uz ES tieslietu jomu.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Polijā paredz sīvu cīņu par prezidenta krēslu(5)

Jaunākās aptaujas liecina, ka intriga, kurš ieņems Polijas prezidenta amatu, saglabāsies līdz pēdējam brīdim. Nedēļā pirms svētdien paredzētās vēlēšanu otrās kārtas abu kandidātu – tagadējā konservatī...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits