Francijas prezidents Emanuels Makrons nodēvēja šo ieceri par revolucionāru Francijas un Vācijas attiecībās aizsardzības jomā.
Makrona biroja paziņojumā, kas tika izplatīts pēc viņa tikšanās ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli, teikts, ka abas valstis cer līdz 2018.gadam nākt klajā ar kopīgu rīcības plānu šīs ieceres realizēšanai.
Iznīcinātāji bijuši "loti smagi projekti mūsu armijām un valdībām," atzina Makrons, uzsverot, ka kopīgi Eiropas iznīcinātāji palīdzēti ietaupīt naudu un izbeigs konkurenci, kas pašreiz valda starp dažādiem ražotājiem tirgū.
"Šī kopīgā iznīcinātāju projekta mērķis ir pētīt un attīstīt kopā (..), izmantot tos kopā (..) un sadarboties eksportā," sacīja Makrons.
Francijas armija ir sākusi izmantot iznīcinātāju Rafale jaunās paaudzes lidmašīnas, ko ražo Francijas uzņēmums "Dassault Aviation", savukārt Vācijas gaisa floti veido iznīcinātāji Eurofighter Typhoon un vecākas britu lidmašīnas.
Francija un Vācija arī vienojās turpināt sadarbību pie kopīgas sistēmas sauszemes kaujas operācijām un Eurodrone programmas, kurā iesaistījušās arī Spānija un Itālija.
Abas valstis arī paziņoja, ka atbalsta Eiropas aizsardzības fondu, nodēvējot to par "nozīmīgu pīlāru Eiropas aizsardzības sektora integrācijā". ES izveidoja šo fondu pagājušajā mēnesī, paredzot 5,5 miljardus eiro lielu ikgadējo budžetu.