Valsts padome norādīja, ka protestu gaitā daudzkārt pieredzēta vardarbība un vandalisms.
Pastāvot riskam, ka arī nākamajos protestos var izraisīties vardarbība, drošības spēkiem jābūt iespējai arī turpmāk izmantot gumijas lodes, nosprieda tiesa.
Drošības spēkiem stingri jāievēro noteikumi un gumijas lodes jāliek lietā vienīgi tad, kad tas ir nepieciešams, un netēmējot protestētāju galvu virzienā, norādīja tiesa.
Atsevišķos gadījumos, kad nodarīti ievainojumi, nav skaidrs, vai tikuši ievēroti noteikumi, tomēr tas nenozīmē, ka varasiestādes tos pārkāpušas tīši.
Vairāki indivīdi, arodbiedrības un cilvēktiesību aizsardzības organizācija bija aicinājuši gumijas lodes aizliegt. Viņus atbalstīja Francijas tiesību ombudsmens Žaks Tubons.
Atbilstoši laikraksta Liberation aplēsēm "dzelteno vestu" protestos, kas dažkārt pārauguši protestētāju un policijas vardarbīgās sadursmēs, nopietnus savainojumus guvuši 144 protestētāji un žurnālisti.
92 sašauti ar gumijas lodēm, bet 14 no viņiem traumēta redze.
Protestu gaitā ievainoti arī vairāki simti drošības spēku pārstāvju.
Varasiestādes uzstāj, ka ieroči ir nepieciešami, tomēr tās arī atgādinājušas policijai par noteikumiem un noteikušas, ka policistiem ir jāvalkā video reģistratori, lai labāk varētu izsekot, kā ieroči tiek pielietoti.
Aizsajūsmasaizrāvāselpa
Pareizaisvirsraksts
kļūdu labojums