Kadāfi ierodas draudzēties ar Itāliju
Itālijas galvaspilsētā Romā parādījusies milzīga beduīnu telts, un tas nozīmē tikai vienu: vizītē Itālijā ieradies ekscentriskais Lībijas vadonis Muammars Kadāfi, kura vizītes Eiropā parasti izceļas ar eksotikas pieskaņu. M.Kadāfi ceļo kopā ar vairākiem dučiem sieviešu, kas pilda viņa miesassargu pienākumus, bet pulkveža viesi tiek uzņemti teltī.
Vēsturiska vizīte
M.Kadāfi vizītei Itālijā gan ir nopietns pamatojums, jo abas valstis cenšas attīstīt abpusēji izdevīgu sadarbību. Itālijas premjers Silvio Berluskoni labprāt piekritis uzņemt M.Kadāfi, jo naftas resursiem bagātā Āfrikas valsts ir gatava veikt ievērojamas investīcijas Itālijas ekonomikā. Lībijai jau pieder akcijas Itālijas autobūves uzņēmumā Fiat, futbola klubā Juventus, UniCredit bankā un citos uzņēmumos.
M.Kadāfi pirmoreiz ieradies vizītē Itālijā, ko ar Lībiju saista traģiskas vēstures lappuses. Lībija nav aizmirsusi Itālijas koloniālās varas noziegumus, kas tika pastrādāti okupācijas laikā no 1911. līdz 1943.gadam. Itāliešiem par to centās atgādināt arī pulkvedis M.Kadāfi, kurš pie savas uniformas bija piespraudis Lībijas pretošanās kustības varoņa Omāra Muhtāra fotogrāfiju. 1931.gadā O.Muhtāru pakāra fašistiskais Itālijas režīms.
M.Kadāfi pēc ierašanās Romā gan uzsvēra, ka Lībija ir gatava piedot pagātnes grēkus un atvērt jaunu lappusi attiecībās ar Itāliju. "Mums ar Itāliju tagad ir miers, sadarbība un draudzība," pavēstīja M.Kadāfi, kurš Lībijā valda jau kopš 1969.gada. "Šī vizīte ir vēsturisks pagrieziena punkts Itālijas un Lībijas attiecībās. Tā apliecina, ka abas valstis ir aprakušas kara cirvi," aģentūrai AFP stāstīja politikas analītiķis Rafaello Mataraco.
Iespējami protesti
Izlīgumu veicināja S.Berluskoni atvainošanās par okupācijas režīma grēkiem un Lībijai piedāvātā kompensācija. 25 gadu laikā Itālija sola ieguldīt piecus miljardus dolāru (2,5 miljardus latu) Lībijas attīstībā. Apmaiņā pret finansiālo palīdzību Lībija palīdz Itālijai cīnīties pret nelegālo imigrantu pieplūdumu. Bēgļi, kas tiek aizturēti Vidusjūrā, tiek nosūtīti atpakaļ uz Lībiju. Cilvēktiesību aizsardzības organizācijas kritizē abas valstis par nepietiekamo palīdzību bēgļiem.
M.Kadāfi vizītes laikā Romā paredzētas protesta akcijas pret "Lībijas diktatoru". M.Kadāfi tikmēr vēlas izpelnīties Itālijas sieviešu labvēlību, jo pieprasījis tikšanos ar 700 ievērojamām sievietēm. Līdzīgas tikšanās laikā
2007.gadā Francijā viņš pavēstīja, ka vēlas "glābt Eiropas sievietes". M.Kadāfi gribēja tikties arī ar Romas ebreju kopienas pārstāvjiem, bet viņi ir apvainojušies uz Lībijas vadoni, jo tikšanās ieplānota sestdienā, kas ticīgiem ebrejiem ir atpūtas diena.
Uzmanību!
Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.