Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Latvija turpina kāpienu ar Covid-19 inficētāko ES un EEZ valstu sarakstā

Aizvadītās nedēļas laikā Latvija starp Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, kurās ir visaugstākais inficēšanās līmenis ar Covid-19, ir pacēlusies līdz 13.vietai, liecina Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati.

Iepriekšējā nedēļā Latvija šajā sarakstā ieņēma 16.vietu, bet nedēļu pirms tam - 19.vietu.

ECDC aplēses par situāciju divās iepriekšējās nedēļās - no 12. līdz 25.aprīlim - liecina, ka Latvijā kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir 404,1 gadījums. Līdz šīs nedēļas sākumam augstāks 14 dienu inficēšanās līmenis nekā Latvijā bijis Kiprā, Zviedrijā, Horvātijā, Francijā, Nīderlandē, Lietuvā, Slovēnijā, Ungārijā, Polijā, Igaunijā, Beļģijā un Luksemburgā.

Visaugstākais saslimstības līmenis pašlaik ir Kiprā - 1221,1 gadījums uz 100 000 iedzīvotāju, zemākais - Islandē ar 44,5 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju.

Igaunijā pēdējo divu nedēļu inficēšanās līmenis uz 100 000 iedzīvotāju ir noslīdējis līdz 446,6 gadījumiem, kas ir desmitais augstākais īpatsvars starp ES un EEZ valstīm. Lietuvā saslimstības līmenis pēdējās divās nedēļās ir audzis līdz 540 gadījumiem un tā pašlaik ir sestajā vietā, liecina ECDC dati.

Latvijā ir nedaudz samazinājies 14 dienu mirstības rādītājs ar diagnosticētu Covid-19 un iepriekšējās nedēļas beigās tas bija 60,1 gadījums uz vienu miljonu iedzīvotāju. Šajā rādītājā Latvija ir noslīdējusi no 11. līdz 12.vietai starp ES un EEZ valstīm ar augstāko mirstību.

Augstākā mirstība ar diagnosticētu Covid-19 uz vienu miljonu iedzīvotāju aizvadītajās divās nedēļās bijusi Ungārijā, Bulgārijā un Polijā. Lietuvā attiecīgais rādītājs ir 57,2, bet Igaunijā - 79,8 gadījumi.

Tāpat Latvija joprojām ir ECDC veidotās ceļojumu brīdinājuma kartes sarkanajā zonā, kurā ir arī lielākā daļa citu Eiropas valstu. Šajā zonā atrodas Eiropas reģioni, kuros 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir starp 150 un 500 gadījumiem.

No brīdinājuma kartes tumši sarkanās zonas, kura liecina, ka 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 500 gadījumus, beidzot ir izkļuvusi Igaunija. Tādējādi Baltijas valstīs tajā joprojām atrodas tikai Viļņas reģions Lietuvā. Savukārt pārējā Lietuvas teritorija tāpat kā Latvija un Igaunija ir sarkanajā zonā.

Tumši sarkanajā zonā ir Zviedrija, Kipra, Horvātija, lielākā daļa Francijas un Nīderlandes, atsevišķi reģioni Polijā, Ungārijā, Slovēnijā, un Spānijā.

Oranžajā zonā, kur 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir starp 25 un 150 gadījumiem, atrodas Islande, Portugāle, lielākā daļa Īrijas, kā arī reģioni Norvēģijā, Somijā, Spānijā un Grieķijā.

Savukārt zaļajā zonā, kur 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir mazāka par 25 gadījumiem, atrodas Somijas un Norvēģijas ziemeļu daļa.

Ceļojumu brīdinājumu kartē nav datu par Dāniju un Austriju.

 

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits