Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Mēģinot šķērsot Vidusjūru, šogad noslīkuši vairāk nekā 1000 migrantu

Mēģinot šķērsot Vidusjūru, lai nokļūtu Eiropā, šogad noslīkuši vairāk nekā 1000 migrantu, trešdien paziņojusi ANO bēgļu aģentūra.

Tiek uzskatīts, ka līdz otrdienai Vidusjūrā noslīkuši 1028 cilvēki, atklāja Apvienoto Nāciju bēgļu augstākā komisāra biroja (UNHCR) pārstāvis Vācijā Dominiks Barčs.

2018.gadā saskaņā ar UNHCR datiem Vidusjūrā noslīka un pazuda 2277 cilvēki.

"Šis ir sestais gads pēc kārtas, kad Vidusjūrā noslīkuši vairāk nekā 1000 cilvēku," norādīja Bārčs.

"Šīs situācija ir morālais fiasko un pilnīgi nepieņemama," viņš uzsvēra.

Saskaņā ar vienošanos, ko nesen panāca Vācija, Francija, Itālija un Malta, migranti, kas tiks izglābti jūrā un nogādāti krastā Eiropā, četru nedēļu laikā tiks izdalīti starp tām Eiropas Savienības (ES) valstīm, kas iesaistījušās šajā jaunajā shēmā.

Mērķis ir panākt vienošanos, kas attiektos uz visām ES valstīm.

Pašreiz valsts, kuru migrants sasniedz pirmo, ir atbildīga par viņa patvēruma lūguma izskatīšanu.

"Jāievieš dzīvotspējīgs mehānisms, lai Vidusjūrā izglābtie cilvēki nepaliek uz kuģiem kā ķīlnieki, nedēļām ilgi nīkstot apstākļos, kas bieži ir cilvēka necienīgi," norādīja Bārčs.

Runa nav par garantijām atļaut palikt Eiropā, bet šiem cilvēkiem ir jānodrošina tiesības iesniegt lūgumu pēc patvēruma, viņš piebilda.

Saskaņā ar ANO Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) datiem gandrīz divās trešdaļās migrantu nāves gadījumu Vidusjūrā bojāgājušie ir cilvēki, kas centušies no Ziemeļāfrikas nokļūt Itālijā. Kopš 2014.gada sākuma vismaz 15 000 cilvēku ir gājuši bojā, mēģinot šķērsot Vidusjūru.

Top komentāri

Itamars Toledano
RAKSTI: šo pasauli Visuaugstais radīja daudzu labad, bet nākamo - nedaudzu dēļ.
Itamars Toledano
Daudz ir NOLĀDĒTO, maz izglābto. Tie 1000 debesu valstību mantos NOTEIKTI, bet nekad buki un ļuļas, kas ellei MŪŽAM parādā, un šo parādu ar ķengām un naidu čakli atpelna. Tāds nu reiz ir NOLĀDĒTO aicinājums: rīta zvaigzne - Lucifers.
ļuļa
ļ
nu un? man tagad jāraud būtu, ka noziedznieki paši kāpj kuģošanai nepiemērotos pūšļos un tad slīkst? pases nevienam no viņiem nav, bet aifoni gan visiem ir līdz, par kādu izdali eiropā runājam? un par kādu patvēruma pieteikuma izskatīšanu mēs runājam, ja tiem cilvēkiem pat identitāti noteikt nevar?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Sīrijas kurdi spiesti pieņemt Asada palīdzību(6)

Zaudējuši ASV atbalstu, Sīrijas kurdi bijuši spiesti vērsties pēc palīdzības pie Sīrijas autoritārā prezidenta Bašāra el Asada režīma, lai atvairītu Turcijas militāro ofensīvu kurdu pārvaldītajām teri...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits