Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Noraida Džonsona grafiku Brexit virzīšanai cauri parlamentam

Lielbritānijas parlaments otrdienas vakarā noraidījis premjerministra Borisa Džonsona ierosināto trīs dienu grafiku Brexit vienošanās likumprojekta virzīšanai cauri parlamentam.

Pārstāvju palāta noraidīja Džonsona grafiku ar 322 balsīm pret 308. Šis parlamenta lēmums var izjaukt Džonsona ieceri īstenot Brexit līdz 31.oktobrim.

Parlamentā šodien notika divi balsojumi. Pirmajā balsojumā deputāti deva savu sākotnējo atbalstu Brexit vienošanās likumprojektam, bet otrajā balsojumā noraidīja Džonsona grafiku, kas būtu devis deputātiem tikai trīs dienas laika šī likumprojekta izskatīšanai un apstiprināšanai.

Džonsons iepriekš šodien solīja, ka atsauks Brexit vienošanās likumprojektu un izsludinās pirmstermiņa parlamenta vēlēšanas, ja deputāti noraidīs viņa ierosināto grafiku.

Pēc balsojuma Džonsons paziņoja, ka iepauzēs Brexit vienošanās likumprojektu un konsultēsies ar Eiropas Savienības (ES) līderiem.

Premjerministrs sacīja deputātiem, ka ir vīlies par viņu lēmumu, bet uzsvēra, ka viņa politika nav mainījusies, proti, Lielbritānija izstāsies no ES mēneša beigās.

"Vienā veidā vai citā, mēs pametīsim ES ar šo vienošanos, kurai šī palāta tikko devusi savu piekrišanu," paziņoja Džonsons.

Opozīcijā esošās Lielbritānijas Leiboristu partijas līderis  Džeremijs Korbins sacīja, ka Džonsons pats radījis savas problēmas, bet piedāvāja sākt sarunas par saprātīgu grafiku Brexit vienošanās likumprojekta virzīšanai cauri parlamentam.

Savukārt Skotu Nacionālās partijas (SNP) līderis Lielbritānijas parlamentā Īans Blekfords izteicās, ka Džonsonam šī ir vēl viena pazemojoša sakāve.

Premjerministrs iepriekš šodien solīja, ka atsauks Brexit vienošanās likumprojektu un izsludināt pirmstermiņa parlamenta vēlēšanas, ja deputāti noraidīs viņa ierosināto grafiku. "Es nekādā ziņā nepieļaušu vēl mēnešiem ilgu šādu kavēšanos," paziņoja Džonsons.

"Likumprojekts būs jāatsauc un mums būs jārīko parlamenta vēlēšanas," sacīja premjers, atbildot uz jautājumu, kas notiks, ja valdība zaudēs balsojumā.

"Izbēgšanas ceļš ir redzams, balva ir redzama," viņš piebilda, pirms liktenīgā balsojuma aicinot deputātus palīdzēt Lielbritānijai izstāties no ES 31.oktobrī.

"Mūsu vēlētāji vairs netiks muļķoti ar tālāku kavēšanos," uzsvēra premjerministrs.

papildināts viss teksts 

Top komentāri

Smits
S
Ir palicis mazāk kā 10 dienas, ļoti ceru, ka tā mērkaķošanās beigsies un tad tik sāksies :)))
un pa to laiku
u
Eiropas Savienība taisās uzņemt Šengenas zonā Horvātiju. Tas, ka Horvātijas robežas ir caurākas par saplīsušu sietu, nevienu neinteresē. Galvenais ir ieriebt Ungārijai. Ungārija ir uzbūvējusi žogu uz robežas ar Horvātiju un apturējusi imigrantu plūdus. Ja Horvātiju uzņems Šengenas zonā, tad Ungārijai nedrīkstēs būt žogs uz robežas ar Horvātiju. Imigrantu miljoni varēs mierīgi doties uz Eiropu caur Ungārijas teritoriju. Turcija sola atvērt savas robežas, lai palaistu uz Eiropu 3,6 miljonus sīriešu.
bet
b
Lai pārceltu Brexit termiņu, ir jābūt visu 27 dalībvalstu piekrišanai. Ja vismaz viena nepiekrīt, tad Brexit automātiski notiek 31.oktobrī.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits