Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Polijā streiko simtiem ogļraču

Polijā simtiem ogļraču šonedēļ iesaistījušies streikā un palikuši pēc maiņas beigām pazemē, šādi protestējot pret valdības plāniem pakāpeniski atteikties no ogļu izmantošanas.

Protestu pirmdien sāka aptuveni 100 strādnieku divās Silēzijas baseina raktuvēs, bet vēlāk viņiem pievienojušies arī vairāku citu raktuvju strādnieki.

Piektdien Ruda Slaskā plānota demonstrācija, neraugoties uz to, ka turpinās arodbiedrību sarunas ar valdības pārstāvjiem.

Arodbiedrības vēlas, lai valdība laiku, līdz kuram notiks pakāpeniska atteikšanās no ogļu izmantošanas, atvirza no 2050. un 2060.gadu, un brīdina, ka steigā veiktai raktuvju slēgšanai būs katastrofālas ekonomiskās un sociālās sekas.

80% Polijas enerģētikas vajadzību nodrošina ogles, un Polija ir to Eiropas Savienības (ES) valstu vidū, kas vislielākā mērā ir atkarīgas no ogļu izmantošanas. Polijā ir 80 000 ogļraču.

Polija šomēnes pauda satraukumu par ES priekšlikumu līdz 2030.gadam samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas par 55% līdz šim iecerēto 40% vietā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits