Liepāja pieveic Valmiera Glass/ViA basketbolistus Latvijas kausa pusfināla pirmajā spēlē

Liepāja otrdien savā laukumā Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas pusfināla pirmajā mačā svinēja uzvaru pār Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola vienību.

"Liepāja" uzvarēja ar 77:69 (22:12, 18:21, 21:18, 16:18).

Mājiniekiem pa 15 punktiem guva Ričards Daniels Vanags un Ojārs Bērziņš, 14 punktus un sešas atlēkušās bumbas sakrāja Arnolds Helmanis, bet desmit punktus, deviņas atlēkušās bumbas un četras rezultatīvas piespēles - Dāvis Geks.

Viesiem, kuru rezervisti tajā pašā laikā Valmierā cīnījās Eiropas Ziemeļu basketbola līgas (ENBL) spēlē, ar 17 punktiem rezultatīvākais bija Tervels Beks, bet 11 punktus, astoņas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles sakrāja Edgars Kaufmanis.

Liepājnieki iesaistījās Latvijas kausa izcīņā ceturtajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā un pirmajā mačā ar 77:82 piekāpās "Kandava"/"Anzāģe" vienībai, taču divu spēļu summā guva panākumu ar 158:147.

Savukārt valmierieši astotdaļfinālā divu maču summā ar 165:136 uzvarēja "Gulbenes Buki"/BJSS komandu, bet ceturtdaļfinālā, neskatoties uz neveiksmi atbildes spēlē, summā ar 169:164 guva virsroku pār "Latvijas Universitāti".

Šosezon abas vienības vienu reizi tikās Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas mačā, kurā pie panākuma ar 89:86 tika Liepājas komanda.

Atbildes spēle paredzēta pēc nedēļas.

Otrā pusfināla pārī trešdien spēkus mēros "Ventspils" un "VEF Rīga".

Sacensībās startē komandas no trim Latvijas līgām.

Uzvarētāji tiek noskaidroti sešās kārtās. Pirmajās piecās kārtās komandas sacenšas divu spēļu sērijās, bet kausa ieguvēji noskaidrosies vienā spēlē februārī.

Latvijas kausa izcīņa vīriešu komandām pērn atsākas pēc 27 gadu pārtraukuma. Piedalījās 21 komanda, finālspēlē 7.martā Ventspilī "VEF Rīga" ar 74:62 pārspējot "Ventspils" vienību.