Rīgā +4 °C
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Austrālija pārliecinoši uzvar Kanādu un Pasaules kausā izcīna bronzu

Austrālijas sieviešu basketbola izlase sestdien Pasaules kausā izcīnīja bronzas godalgas.

Austrālija cīņā par trešo vietu ar rezultātu 95:65 (27:21, 24:22, 20:11, 24:11) pārspēja Kanādas basketbolistes.

Uzvarētāju rindās pārliecinoši rezultatīvākā bija Lorena Džekosne, kura guva 30 punktus, izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas un sakrāja efektivitātes koeficientu 35.

Stefa Talbota izcēlās ar 16 punktiem, astoņām atlēkušajām bumbām un astoņām rezultatīvām piespēlēm, bet latviešu izcelsmes austrāliete Sāra Blicavs laukumā pavadītās 26 minūtes un desmit sekundēs, gūstot 12 punktus, bija trešā rezultatīvākā Austrālijas izlasē.

Kanādu no neveiksmes neglāba Kias Nērsas 19 gūtie punkti, kamēr attiecīgi 12 un desmit punktus guva Nira Fīldsa un Natālija Ačonva.

Austrālietēm šī ir ceturtā izcīnīta bronzas godalga Pasaules kausā, taču labākais Austrālijas izlases sasniegums bija 2006.gadā, kad, finālā pārspējot Brazīliju, izdevās triumfēt Pasaules kausa izcīņā.

Šodien vēl tiks aizvadīta turnīra noslēdzošā spēle, kurā par zeltu spēkosies Ķīnas un ASV basketbolistes.

Iepriekšējā Pasaules kausā 2018.gadā triumfēja ASV basketbolistes, kuras uzvarējušas desmit no 18 turnīriem.