Bertānam trīs precīzi tālmetieni Mavericks uzvarā

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns ceturtdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā izcēlās ar trīs precīziem tālmetieniem un palīdzējā Dalasas Mavericks izcīnīt panākumu.

"Mavericks" savā laukumā ar rezultātu 111:106 (40:22, 30:21, 25:33, 16:30) pārspēja Ņūorleānas "Pelicans", sagādājot pretiniekiem desmito neveiksmi pēc kārtas.

Latvijas basketbolists laukumā bija piecas minūtes un 33 sekundes, kuru laikā realizēja trīs no trijiem trīs punktu metieniem, izcīnīja divas atlēkušās bumbas un sakrāja +/- rādītāju +3. Bertāns iesaistījās spēlē pirmajā un otrajā ceturtdaļā, taču pēc tam vairs laukumā nav atgriezies, jo iedzīvojies kreisās kājas muskuļa sastiepumā.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 31 gūto punktu bija Luka Dončičs, kurš trešajā ceturtdaļā gūtā savainojuma dēļ bija spiests pamest laukumu, bet vēl 21 punktu pievienoja Spensers Dinvidijs.

"Pelicans" no kārtējās neveiksmes neglāba Brendona Ingrema 26 gūtie punkti un Jons Valančūns, kurš guva 16 punktus un izcīnīja 13 bumbas zem groziem, sakrājot "double-double".

Dalasas vienība ar 28 uzvarām un 25 neveiksmēm Rietumu konferencē ieņem piekto vietu, kamēr "Pelicans" ar bilanci 26-27 ierindojas desmitajā pozīcijā.

"Mavericks" nākamo maču aizvadīs sestdien, kad viesosies pie Goldensteitas "Warriors".