Rīgā +6 °C
Trešdiena, 8. maijs
Staņislava, Staņislavs, Stefānija

BK Ventspils savā laukumā zaudē Jēkabpils komandai, vēl nesasniedzot LBL finālu

Uzvaru trešajā Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfināla sērijas mačā otrdien izcīnīja Jēkabpils basketbolisti, kas izbraukumā ar 78:69 (21:17, 25:18, 16:20, 16:14) pārspēja Latvijas čempioni Ventspils vienību, tādejādi vēl neļaujot ventspilniekiem sasniegt turnīra finālu.Līdz ar to, rezultāts sērijā līdz trim uzvarām ir 2-1 Ventspils komandas labā, jo pirms tam pagājušajā nedēļā ventspilnieki sēriju atklāja ar uzvaru savā laukumā ar 79:68, bet pēc tam bija pārāki arī izbraukumā ar 88:81.

Pusfināla sērijas trešās spēles pirmā ceturtdaļa aizritēja līdzīgā cīņā un tā noslēdzās ar rezultātu 21:17 jēkabpiliešu labā. Tomēr otrajā mača ceturksnī laukumā jau dominēja viesi, kuri noslēdza pirmo spēles puslaiku ar 11 punktu pārsvaru (46:35).Trešās ceturtdaļas nogalē mājiniekiem izdevās sadeldēt atstatumu līdz trim punktiem (55:58), tomēr ceturtā mača nogriežņa sākumā Jēkabpils basketbolisti panāca deviņu punktu pārsvaru (64:55). Lai gan mājiniekiem atkal izdevās panākt trīs punktu starpību (63:66), tomēr ceturtās ceturtdaļas otro pusi veiksmīgāk aizvadīja Jēkabpils basketbolisti, kas izcīnīja uzvaru ar 78:69.Rezultatīvākais spēlētājs Jēkabpils komandas rindās bija Andrejs Šeļakovs, kurš guva 18 punktus un izcīnīja 17 atlēkušās bumbas. Tikmēr zaudētāju komandā ar 13 punktiem un astoņām bumbām zem groziem izcēlās amerikānis Trojs Bārnīss.Ceturtā komandu tikšanās tiks aizvadīta ceturtdien Jēkabpilī.Ventspils un Jēkabpils jau pērn tikās LBL izslēgšanas spēļu pusfinālā, kad spraigā cīņā uzvaru ar 3-2 izcīnīja Kurzemes komanda, kas pēcāk kļuva arī par Latvijas čempioni.Tikmēr otrā pusfināla sērijā valsts vicečempioni VEF Rīga atrodas vadībā ar 2-0 pret Liepāja/Triobet. Šīs sērijas nākamais duelis gaidāms trešdien Kandavā.