Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

BK Ventspils izvirzās vadībā Baltijas līgas ceturtdaļfināla sērijā

BK Ventspils Baltijas Basketbola līgas ceturtdaļfināla pirmajā spēlē savā laukumā ar 84:77 (40:44) uzvarēja Tartu Rock komandu un izvirzījās vadībā sērijā līdz divām uzvarām. Atbildes spēle paredzēta 17.martā Tartu. Ja būs nepieciešams trešais mačs, tas notiks 19.martā Ventspilī.Pirmās ceturtdaļas vidū viesiem izdevās pirmais vērā ņemamais izrāviens (6:14), taču ventspilnieki atbildēja ar astoņiem punktiem pēc kārtas un panāca izlīdzinājumu.

Kādu brīdi Rock basketbolisti vēl saglabāja dažu punktu pārsvaru, līdz BK Ventspils izvirzījas vadībā un lielāko pārsvaru pirmajā puslaikā sasniedza 14.minūtē (29:22).Tiesa, pirmā puslaika beigās laukuma saimniekus pievīla metienu precizitāte un arī vairākas tehniskās kļūdas, kas ļāva Igaunijas klubam atgūt vadību un pārtraukumā doties ar četru punktu handikapu.Trešajā ceturtdaļā cīņa ritēja punkts punktā. Nevienai komandai nozīmīgu pārsvaru iegūt neizdevās, un arī ceturtās ceturtdaļas sākumā nelielu BK Ventspils izrāvienu (64:59) viesi ātri likvidēja.Nervozā cīņa turpinājās arī spēles pēdējā posmā. Pēdējā pusminūtē uzvaru mājiniekiem nodrošināja Jāņa Strēlnieka precizitāte soda metienos.Šī pāra uzvarētāji pusfinālā tiksies ar Kauņas Žalgiris un Ķēdaiņu Nevežis dueļa uzvarētājiem.Otrais Latvijas klubs VEF Rīga ceturtdaļfināla pirmo spēli aizvadīs 15.martā savā laukumā pret Prienu Rūdupis vienību.