Rīgā +17 °C
Svētdiena, 28. aprīlis
Terēze, Gundega

Dāvana kapteinei Pulverei viņas simtajā spēlē Eirokausos

Agresīva aizsardzība un cīņa zem groza ielika pamatus TTT Rīga vērtīgai uzvarai Pirejā un ļāva nostiprināties vadībā FIBA Eirokausa F apakšgrupā.

Mārtiņa Gulbja vadītās basketbolistes izmantoja pirmajā puslaikā panākto 20 punktu pārsvaru, lai izbraukumā ar 77:68 pārspētu Grieķijas čempioni Olympiacos. Savā simtajā Eiropas kausu spēlē deviņus punktus guva rīdzinieču kapteine Ieva Pulvere, bet individuāli efektīvu spēli aizvadīja viesspēlētājas. Saspēles vadītājai Kairai Lambertai pietrūka divu rezultatīvu piespēļu līdz tripledouble jeb trim divciparu rādītājiem statistikā – viņa guva 17 punktus un 11 atlēkušās bumbas, kā arī atdeva astoņas rezultatīvas piespēles. Ar 18 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām izcēlās Francijas basketboliste Margo Klavo, bet 14 punktu un septiņas atlēkušās Dekijai Koenai. Tas gan nenozīmē, ka tikai leģionāres kaldināja panākumu. Lielu darba apjomu aizsardzībā paveica šovasar par Eiropas U20 vicečempionēm kļuvušās Luīze Sila un Vanesa Jasa, bet Pulvere trāpīja svarīgu tālmetienu otrās ceturtdaļas izrāvienā, kas izrādījās izšķirošs visā spēlē. Asā spēle aizsardzībā un zem groza nepalika bez sekām, un jau kopš pirmā puslaika beigām TTT komandai nācās domāt par piezīmju nastu, tomēr tas neliedza pēc pārtraukuma izturēt pretinieču atspēlēšanās ofensīvu. Olympiacos sastāvā 17 punktus guva Kristīne Vītola.

TTT ar diviem panākumiem izvirzījusies par F grupas līdervienību.