Rīgā +20 °C
Trešdiena, 3. jūlijs
Verita, Everita, Benita, Emerita

Filadelfijas 76ers sasniedz NBA izslēgšanas turnīra otro kārtu

Filadelfijas 76ers vienība otrdien sasniedza Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas turnīra otro kārtu.

Austrumu konferences ceturtdaļfināla piektajā spēlē 76ers savā laukumā ar 104:91 (23:21, 23:25, 34:20, 24:25) pārspēja Maiami Heat, sērijā līdz četrām uzvarām triumfējot ar 4-1.

Uzvarētāju rindās 27 punktus iemeta Džonatans Rediks, kamēr 19 punktus un 12 atlēkušās bumbas pievienoja Žoels Embīds.

Savukārt Heat rindās 18 punktus iemeta Kellijs Oliniks, bet 16 punkti Taileram Džonsonam.

Lai arī pirmais puslaiks starp šīm vienībām noslēdzās ar kaujiniecisku neizšķirtu 46:46, trešajā ceturtdaļā 76ers veica izšķirošo izrāvienu, panākot vairāk nekā desmit punktu vadību. Heat tā arī nespēja atgūties un piedzīvoja zaudējumu.

Pēc šīs sērijas noslēguma 76ers galvenais treneris Brets Brauns uzslavēja auglīgo komandas pārbūves procesu.

"Es tiku nolīgts 2013.gadā un runāju ar kluba īpašniekiem par nākotnes vīziju. Grūtos laikos mēs nesalūzām, bet turpinājām būt spēcīgi, ticot tam, ko darām. Nenoliedzami, pašreizējie panākumi iepriecina, bet mums ir vēl ko dot," uzsvēra Brauns.

Austrumu konferences pusfinālā 76ers tiksies ar Bostonas Celtics vai Milvoki Bucks.

Šīs sērijas piektajā mačā Celtics savā laukumā otrdien guva panākumu ar 92:87 (23:15, 25:22, 24:24, 20:26), sērijā panākot 3-2 vadību.

Mājiniekiem uzvaru ar 22 punktiem nodrošināja Els Horfords, kuram arī 14 bumbas zem groziem, kamēr 16 punktus pievienoja Terijs Rouziers.

Savukārt Bucks labā 23 punktus iemeta Kriss Midltons, bet grieķis Jannis Adetokunbo atzīmējās ar 16 punktiem, desmit atlēkušajām bumbām un deviņām rezultatīvām piespēlēm.

Šīs sērijas nākamais mačs, kas var būt arī pēdējais, notiks ceturtdien Milvoki.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka latviešu basketbolista Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio Spurs komanda otrdien izslēgšanas turnīra Rietumu konferences ceturtdaļfināla piektajā spēlē izbraukumā ar 91:99 (20:22, 18:27, 27:30, 26:20) piekāpās pašreizējai čempionei Goldensteitas Warriors, noslēdzot šo sezonu.

Sērijā līdz četrām uzvarām Spurs zaudēja ar 1-4.

Līdz ar to Warriors sasniegusi Rietumu konferences pusfinālu, kur tiksies ar Ņūorleānas Pelicans.

Sanantonio vienība NBA izslēgšanas turnīrā tika 21.sezonu pēc kārtas.