Pirmdiena, 3. jūnijs
Ineta, Inta, Intra

Latvijas dāmu basketbola valstsvienība Eiropas čempionāta otrā posma pirmajā spēlē trešdien Polijas pilsētā Katovicē ar 62:53 (29:33) uzvarēja mājinieces Polijas basketbolistes, gūstot trešo panākumu turnīrā un nodrošinot vietu ceturtdaļfinālā. Piektdien Latvijas basketbolistes tiksies ar Spāniju, svētdien – ar Melnkalni.

Georgs Dikeulaks: Uzvarējām treneru šahā

Maču Babkinas diriģētās viešņas sāka ar teicamu uzbrukumu sēriju un jau pēc nospēlētām trīsarpus minūtēm panāca 13:5 pārsvaru. Taču, cik veiksmīgs bija sākums, tik neveiksmīgs izrādījās turpinājums. Nākamajās četrās minūtēs latvietēm izdevās gūt tikai divus punktus, un pusotru minūti līdz pirmās ceturtdaļas beigām vadībā izvirzījās jau Polijas basketbolistes – 15:18.

Otrajā ceturtdaļā starpība turējās 3 – 5 punktu robežās, lielākais laukuma saimnieču pārsvars bija 31:23. Minūti līdz pirmā puslaika beigām latvietēm to gan izdevās samazināt līdz 29:31.

Spēlei atsākoties, laukumā atkal bija Latvijas valstsvienības labākais paraugs. Agresīva aizsardzība kopā ar precīzu uzbrukumu ļāva otro puslaiku iesākt ar septiņiem punktiem pēc kārtas un atgūt vadību. Minūtes pārtraukums un spēles sakārtošana polietēm palīdzēja piebremzēt pretinieču ofensīvu, un, abām komandām teju piecas minūtes nespējot gūt ne punkta, Latvijas komanda saglabāja nelielu pārsvaru.

Tikpat nervozi un mazrezultatīvi cīņa turpinājās arī spēles pēdējā posmā, līdz Kārkliņa un Baško realizēja divus trīspunktu metienus pēc kārtas un panāca lielāko un, kā izrādījās, arī izšķirošo starpību mačā – 54:45.

Dienas pirmajā spēlē debitantes Melnkalnes izlase uzvaru sēriju Eiropas čempionātā pagarināja līdz četrām – 81:60 pret Horvātiju – un kā pirmās nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā. Vēlu vakarā spēlēs dāmu basketbola lielvalstu Francijas un Spānijas izlases.

Situācijā F grupā: Latvijai un Melnkalnei pa trim uzvarām (trijās spēlēs), Spānijai un Francijai pa 1 (2), Polijai un Horvātijai pa 0 (3). Četras labākās vienības kvalificēsies ceturtdaļfinālam.