Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Latvijas U-19 basketbolisti otrdien piedzīvoja otro zaudējumu pasaules čempionāta otrās kārtas spēlēs, ar 78:86 piekāpjoties vienaudžiem no Polijas. Pēc šī zaudējuma Latvijas izlase zaudēja arī cerības iekļūt 1/4 finālā.

Vēl trešās ceturtdaļas sākumā Latvijas jaunie basketbolisti bija 29 punktu attālumā no pretinieka, taču saņēmās un pamazām atspēlējās. Pēdējā ceturtdaļā, kad bija atlikušas divas ar pusi minūtes pirms cīņas beigām, Latvijai izdevās samazināt starpību līdz četriem punktiem (70:74), tomēr pašā galotnē neizdevās panākt rezultātu savā labā.

Pēc pirmā puslaika Latvijas izlase zaudēja bezcerīgi - 27:52, bet trešās ceturtdaļas sākumā atradās iedzinējos pat ar 29 punktiem. Tikai tad mājinieki sāka spēlēt daudz apņēmīgāk, agresīvāk un veiksmīgāk uzbrukumā, trīs minūtes pirms pamatlaika beigām pretiniekiem pietuvojoties līdz četru punktu attālumam - 70:74.

Četru punktu deficīts 76:80 Latvijai bija arī pēdējās minūtes sākumā, tomēr paveikt brīnumu Ziedoņa Jansona trenētajai komandai neizdevās un nācās zaudēt.

Latvijas izlases izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā būtu saglabājušās, ja dienas pēdējā spēlē Krievijas U-19 izlase uzvarētu Argentīnas vienaudžus, taču Krievija zaudēja ar 70:73. Vēl divas ar pusi minūtes pirms spēles beigām Krievija atradās vadībā ar 68:63, tomēr pārsvaru nenoturēja.

Latvijas izlase līdz ar to E grupas labāko četru komandu skaitā vairs nevar tikt, jo savstarpējās spēlēs ir gan zaudējusi Brazīlijai, gan Argentīnai, kam ir pa trīs uzvarām piecos mačos.

Pēdējā otrā posma spēle Latvijas U-19 izlasei sāksies plkst. 19 Arēnā Rīga.