Rīgā +16 °C
Ceturtdiena, 10. oktobris
Druvis, Arvīds, Arvis

Latvijas vīriešu basketbola izlase 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra otrajā mačā trešdien ar rezultātu 86:66 (23:14, 26:12, 16:14, 21:26) savā laukumā sagrāva Slovākijas valstsvienību. Līdz ar to Latvijas izlase tika pie otrās uzvaras ciklā.Kaut Latvija maču iesāka agresīvi, tā pirmos punktus no spēles guva vien trešās minūtes izskaņā.

Mājinieki sākotnēji bija nokļuvuši iedzinējos ar 1:5, tomēr ceturtdaļas vidū jau atradās vadībā ar 7:5, bet vēlāk panāca arī 14:7. Turpinājumā jau Latvija darbojās pārliecinoši un pēc pirmās ceturtdaļas atradās priekšā ar 23:14.Otrās ceturtdaļas ievadā pēc vairākām veiksmīgām un skaistām epizodēm Latvija guva pirmos astoņus punktus, panākot jau 17 punktu pārsvaru. Kaut brīžiem bija vērojamas paviršības, Latvija pretiniekiem ļāva punktus gūt vien fragmentāri, puslaiku noslēdzot ar 49:26.Otrā puslaika ievadā Latvija guva pirmos piecus punktus, drīz vien iegūstot arī 30 punktu pārsvaru, tomēr kopumā otrā spēles daļa aizritēja diezgan stabili, nevienai no vienībām neveicot lielus izrāvienus.Rezultatīvākais Latvijas izlases rindās ar 18 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām bija Kaspars Bērziņš, 14 punktus pievienoja Rolands Freimanis, kurš cīņas gaitā pārsita uzaci, ar 12 punktiem atzīmējās Kristaps Janičenoks, bet desmit punkti bija Jāņa Timmas kontā.Tikmēr Slovākijas izlases rindās rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Peters Sedmāks.Spēlē pret Slovākiju Latvija laukumā devās ar tādu pašu sastāvu kā pirmajā cīņā - joprojām komandai nepalīdzēja Ingus Jakovičs.Šī Latvijas un Slovākijas izlasēm bija ceturtā savstarpējā spēle vēsturē, visos gadījumos pārākiem esot latviešiem.Slovākijas izlase Eiropas čempionātos atlases posmos piedalās kopš 1995.gada, līdz šim ne reizi nespējot kvalificēties finālturnīram.Vēl vienā F grupas otrās spēlē Rumānija trešdien pagarinājumā ar 77:72 (12:14, 16:11, 18:20, 20:21, 11:6) savā laukumā sīvā cīņā pieveica Zviedriju.Jau vēstīts, ka atlases cikla pirmajā spēlē Latvija svētdien izbraukumā ar rezultātu 62:50 pārspēja Zviedriju, bet slovāki ar 69:81 piekāpās Rumānijai.Līdz ar to pēc divām kārtām Latvijai un Rumānijai ir pa divām uzvarām, bet nākamajā mačā svētdien abas grupas līderes tiksies savā starpā Rīgā. Pēc tam Latvija 20.augustā uzņems arī Zviedriju, bet pēdējās divas cikla cīņas tiks aizvadītas izbraukumā.Iepriekš atlases cikla sagatavošanās posmā Latvijas izlase astoņās pārbaudes spēlēs izcīnīja trīs uzvaras. Tās tika gūtas pret Igauniju un Lielbritāniju, bet zaudējumi piedzīvoti pret Igauniju, kā arī Lietuvu, Vāciju, Krieviju un Izraēlu.2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā līdz 27.augustam Latvija samēros spēkus ar Zviedrijas, Rumānijas un Slovākijas izlasēm.Eiropas čempionāta finālturnīra norises vieta tiks izraudzīta septembrī, jo tiesības uzņemt sacensības valsts politiskās situācijas dēļ atņemtas Ukrainai. Uz tiesībām rīkot daļu finālturnīra pretendē astoņas valstis, kuru vidū ir arī Latvija. Rīkotāji tiks izraudzīti no to valstu vidus, kuru komandas būs izcīnījušas tiesības spēlēt finālturnīrā.Finālturnīram kvalificēsies septiņu atlases grupu uzvarētāji, kā arī seši labākie otro vietu ieguvēji.