Rīgā +17 °C
Ceturtdiena, 23. maijs
Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija

ULEB Eiropas kausa izcīņas G grupas otrās kārtas spēlē VEF Rīga basketbolisti ar 75:85 (32:38) Arēnā Rīga zaudēja Čehijas čempionvienībai Nimburkas ČEZ. Šī rīdziniekiem bija otrā neveiksme līdzšinējās divas spēlēs.

Kurtinaitis: lielākā daļa VEF spēlētāju tikai spēlē basketbolu

Pirmajā ceturtdaļā laukuma saimnieki ātri ieguva 9:2 pārsvaru. Ar metienu precizitāti viss bija kārtībā, arī cīņā par atlēkušajām bumbām rīdzinieki bija pārāki. Taču kopējo iespaidu bojāja milzīgais kļūdu skaits (desmit pirmajās 10 minūtēs), kas starpību palielināt neļāva.

Pagalam neveiksmīga VEF Rīga komandai bija otrā ceturtdaļa. Pirmo četru minūšu laikā Čehijas klubs ne tikai likvidēja deficītu, bet arī izvirzījās vadībā (23:21), bet turpinājumā arī pieaudzēja savu pārsvaru līdz 38:30.

Pēc lielā pārtraukuma viesi turpināja ofensīvu un pēc diviem Simonsa precīzajiem tālmetieniem panāca jau 50:37. Diezgan ātri vefiešiem izdevās starpību samazināt līdz mīnus seši, taču laikā pieprasīts minūtes pārtraukums laukuma saimnieku izrāvienu piebremzēja.

Līdzīgs sižets atkārtojās arī ceturtajā ceturtdaļā. Rīdzinieki starpību samazināja līdz četru punktu deficītam (63:67), taču viesi nekavējoties atbildēja ar 14:3 spurtu, kas būtībā izšķīra spēles likteni.

Rezultatīvākais ar 23 punktiem mājinieku rindās bija Kristaps Janičenoks.

G grupas otrās kārtas spēlē Spānijas klubs Seviljas Cajasol savā laukumā ar 72:76 (29:40) zaudēja Hapoel basketbolistiem. Pēc divām kārtām Hapoel ir divas uzvaras, ČEZ un Cajasol pa vienai uzvarai, bet VEF Rīga divi zaudējumi.

Cajasol būs VEF Rīga pretinieki 30.novembrī paredzētajā Eiropas kausa trešās kārtas spēlē.