Rīgā +20 °C
Pirmdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

Iepriekšējo sešu turnīru fināliste Krievija neizkļūst no Eiropas čempionāta apakšgrupas

Iepriekšējo sešu Eiropas čempionātu finālos spēlējusī Krievijas sieviešu basketbola izlase pirmdien sensacionāli neizkļuva no šī gada sacensību apakšgrupas.Pēc pirmajos divos mačos piedzīvotajām neveiksmēm traumu nomocītajai Krievijai trešajā kārtā bija nepieciešama uzvara ar pār Itāliju vismaz septiņu punktu pārsvaru, tomēr tā tika pie panākuma vien ar 72:66 (20:11, 15:19, 12:16, 25:20).

Aizraujošajā cīņā vēl ceturtās ceturtdaļas sākumā Itālija spēja izvirzīties vadībā ar 49:48, tomēr turpinājumā Krievija divarpus minūšu laikā guva desmit bezatbildes punktus. Sestajā minūtē itālietes spēja jau pietuvoties līdz 57:59, tomēr tad atkal izrāvienu veica Krievija un divas minūtes pirms beigām pamatlaika beigām pēc Annas Petrakovas tālmetiena panāca 11 punktu pārsvaru (68:57).Vēl pirms pēdējā uzbrukuma Krievijai bija astoņu punktu pārsvars, tomēr divus punktus guva Katrīna Resa un atkal saasināja situāciju grupā.Rezultatīvākā uzvarētājām ar 15 gūtajiem punktiem bija Marina Kuzina, bet 13 punktus pievienoja naturalizētā Epifānija Princa. Savukārt Itālijai ar 21 punktu palīdzēja Džordžija Sotana.Zīmīgi, ka aprēķini liecina, ja Krievija būtu uzvarējusi ar 74:68, tai būtu pieticis iekļūšanai otrajā posmā.Tomēr tagad Krievijai bija jācer, ka pēdējā B apakšgrupas spēlē Zviedrija uzveiks pārliecinošu sniegumu rādošo Spāniju. Lielāko daļu mača ritēja līdzīga cīņa, tomēr pēdējā ceturtdaļā spānietes nodrošināja izšķirošo pārsvaru un beigās izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 73:49 (12:16, 18:14, 19:10, 24:9).Krievietes pēdējos sešos finālturnīros kopš 2001.gada bija spēlējušas finālā, tiekot pie trim zeltiem un trim sudrabiem. Savukārt medaļās Krievijas izlase nebija tikusi vien 1997.gadā.Tāpat šī neveiksme nozīmē, ka nākamajā gadā Krievijai nebūs iespēja piedalīties pasaules čempionātā.Otrajā posmā trīs B grupas spēcīgākās komandas tiksies ar pirmajām trim A grupas komandām, kas ir Turcija, Melnkalne un Slovākija. Ceturtā šajā grupā palika Ukraina.Tāpat zināms, ka otrajā otrā posma grupā spēlēs trīs spēcīgākās C grupas komandas - Francija, Lielbritānija un Serbija -, kā arī trīs vienības, kas bija labākās D grupā - Baltkrievija, Čehija un Horvātija.Šajās grupās pēdējās vietās palika Lietuva un Latvija, kurām turnīrs ir noslēdzies.Pēdējā C grupas mačā pirmdien mājiniece Francija ar 78:44 (22:16, 11:6, 23:17, 23:8) uzveica Lielbritāniju, tiekot pie trešās graujošās uzvaras.Izslēgšanas spēlēm kvalificēsies abu otrā posma grupu četras labākās komandas.Sacensības risināsies no 15. līdz 30.jūnijam. Apakšgrupu turnīrā komandas sacenšas Trēlazē un Vānā, otrajā posmā tās tiksies Vandē un Lillē, bet izslēgšanas mači notiks Oršī.