Sestdiena, 4. maijs
Viola, Vizbulīte, Vijolīte

Jēkabsonei-Žogotai vāja metienu precizitāte Krievijas regulārā čempionāta pēdējā mačā

Pēdējo gadu valsts labākajai basketbolistei Anetei Jēkabsonei-Žogotai piektdien bija vāja metienu precizitāte Krievijas čempionāta mačā, taču tas netraucēja viņas pārstāvētajai Kurskas Dinamo komandai, ko trenē Latvijas izlases galvenais treneris Mārtiņš Zībarts, tikt pie uzvaras regulārā turnīra noslēdzošajā spēlē.

Kurskas klubs izbraukumā ar 82:45 (24:8, 19:11, 25:7, 14:19) sagrāva Kazaņas Kazanočka spēlētājas.

Trešdien notikušajā spēlē pret Krasnojarskas Jeņisej komandu Jēkabsone-Žogota nebija iekļauta pieteikumā, bet sastāvā viņa atgriezās piektdien, laukumā pavadot 18 minūtes un 36 sekundes. Pa šo laiku latviete guva četrus punktus, jo realizēja vienu no pieciem divpunktniekiem un divus no trim soda metieniem, taču garām tika aizmesti abi tālmetieni.

Jēkabsones-Žogotas rēķinā arī viena atlēkusī bumba, viena piezīme un divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi.

Uzvarētājām ar 15 punktiem šajā spēlē atzīmējās Ludmila Sapova.

Jau vēstīts, ka Kurskas komanda pirms nedēļas no amata atbrīvoja galveno treneri Gundaru Vētru, jo kluba vadība bija neapmierināta ar izstāšanos no FIBA Eirolīgas turnīra, kur Dinamo ceturtdaļfinālā divas reizes piekāpās citai Krievijas komandai Orenburgas Nadežda. Vētras vietā par galveno treneri tika iecelts Zībarts, kurš tāpat kā vēl viens latvietis Ēriks Visockis līdz šim bija viņa palīgs.

Zībarts pie Dinamo stūres debitēja pirms nepilnas nedēļas, taču Kurskas komanda mājās ar 81:97 zaudēja turnīra līderei Jekaterinburgas UGMK.

Krievijas čempionāta līdere ar 21 uzvaru tikpat spēlēs ir UGMK, kamēr Kurskas Dinamo ar 17 panākumiem un pieciem zaudējumiem tabulā atrodas ceturtajā pozīcijā 12 komandu konkurencē.

Labākās astoņas komandas sezonu turpinās izslēgšanas spēlēs.