Rīgā +19 °C
Piektdiena, 3. maijs
Uvis, Gints

Latviešu pārstāvēto komandu Eirolīgas duelī Dāvis Bertāns iemet 21 punktu zaudējumā Ņižņijnovgorodai

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns ceturtdien guva 21 punktu ULEB Eirolīgas turnīra basketbolā otrā posma - _Top 16 _sacensību - desmitās kārtas mačā, kas gan neglāba viņa pārstāvēto Spānijas komandu Vitorijas _Laboral Kutxa _no zaudējuma izbraukumā ar 85:89 (25:19, 18:22, 22:16, 20:32) Riharda Kuksika pārstāvētajai Krievijas komandai Ņižņij Novgorod, ko trenē Ainars Bagatskis un Artūrs Štālbergs.

Abas komandas gandrīz visu cīņu aizvadīja punkts punktā, bet pirmais puslaiks noslēdzās ar 43:41 par labu viesiem no Vitorijas. Otrajā puslaikā vienības turpināja spēlēt līdzvērtīgi, taču trešā ceturkšņa izskaņā Laboral Kutxa veica nelielu izrāvienu un panāca 65:57 sev par labu. Tiesa, šo pārsvaru Bagatska vadītajai Ņižņij Novgorod izdevās atspēlēt un iesaistīties cīņā par uzvaru.Pamatlaika izskaņā Ņižņij Novgorod jau izvirzījās vadībā, pēdējās minūtēs iniciatīvu savās rokās ņēma bijušais Latvijas komandas_ VEF Rīga baltkrievu leģionārs Artjoms Parahovskis, kuram izdevās panākt 86:80 par labu mājiniekiem. 16 sekundes pirms pamatlaika beigām Bertāns gan trāpīja trīs soda metienus, pietuvinot Laboral Kutxa līdz viena precīza tālmetiena atstatumam. Cīņas izskaņa aizritēja spraigā gaisotnē, taču viesiem tā arī neizdevās atspēlēties.Bertāns šajā mačā laukumā pavadīja 33 minūtes un 29 sekundes, kuru laikā guva 21 punktu.Latvietis realizēja divus no četriem divpunktu metieniem, četrus no desmit tālmetieniem un visus piecus soda metienus. Tāpat Bertāna rēķinā divas atlēkušās bumbas, viena kļūda, trīs rezultatīvas piespēles, trīs piezīmes, divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi un 16 efektivitātes punkti.Latvijas basketbolists bija komandas rezultatīvākais spēlētājs.Tikmēr Kuksiks laukumā pavadīja 14 minūtes un četras sekundes, punktus negūstot. Latvietis netrāpīja vienīgo divpunktu metienu, taču izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, nopelnīja vienu piezīmi un tika pie -1 efektivitātes punkta.Par cīņas rezultatīvāko basketbolistu kļuva Trejs Tompkinss no Ņižņij Novorod_, iemetot 22 punktus un izcīnot desmit bumbas zem groziem.Ar četrām uzvarām desmit spēlēs _Laboral Kutxa _atrodas piektajā vietā F apakšgrupas kopvērtējumā, kamēr Ņižņij Novgorod ar trim panākumiem ir sestie.Četri panākumi ir arī ceturtajā vietā esošajai Turcijas komandai Stambulas Anadolu Efes.Turnīra pirmajā posmā 24 komandas, kas bija sadalītas četrās grupās, aizvadīja divu apļu turnīru, pēc kura tālākām cīņām kvalificējās katras grupas četras labākās vienības. Otrajā posmā 16 komandas dalītas divās grupās, bet pēc divu apļu turnīra ceturtdaļfinālam atkal kvalificēsies četras labākās vienības.Ceturtdaļfināla uzvarētāji tiks noteikti sērijās līdz trim uzvarām, bet pēc tam Madridē maija vidū notiks finālčetrinieka turnīrs.