Svētdiena, 27. oktobris
Lilita, Irita, Ita

Latvijas basketbolistes pārliecinoši uzvar Lietuvu otrajā pārbaudes spēlē

Latvijas valstsvienības basketbolistes otrajā pārbaudes spēlē Liepājā piektdien ar 78:52 (37:19) pārliecinoši pieveica Lietuvas izlasi. Kā zināms, dienu iepriekš Latvijas izlase svinēja uzvaru 74:68. Abām komandām šīs bija pirmās pārbaudes spēles pirms Eiropas čempionāta, kas sāksies 7.jūnijā.Zaudējušas pirmos divus punktus spēlē, laukuma saimnieces pilnībā pārņēma kontroli pār spēli un pirmās ceturtdaļas priekšpēdējā minūtē panāca iespaidīgu 17:2 pārsvaru.

Atšķirībā no ceturtdienas spēles Liepājas olimpiskā centra grozi šoreiz labprāt pieņēma mājinieču metienus – iepretī lietuvietēm, kuras pirmajā ceturtdaļā realizēja tikai divus raidījumus no 12.Jau otrās ceturtdaļas vidū pēc liepājnieces Niedolas tālmetiena Latvijas izlases pārsvars pārsniedza 20 punktu atzīmi (30:7) un pirmo puslaiku pabeidza ar teicamu metienu precizitāti no spēles (14/25).Arī pēc pārtraukuma Latvijas basketbolistes turpināja audzēt pārsvaru, turklāt punktu gūšanā piedalījās gandrīz visas laukumā izgājušās spēlētājas. Tikai pēdējās trijās minūtēs lietuvietēm izdevās atspēlēt daļu no 30 punktu deficīta.Latvijas valstsvienībā otrajai spēlei pret Lietuvu bija pieteiktas 14 basketbolistes – arī Edīte Kresa un Anita Teilāne, kuras nepiedalījās ceturtdienas mačā. Debiju izlasē piektdien piedzīvoja Kresa un Ieva Veinberga.Nākamās divas pārbaudes spēles Latvijas basketbolistes aizvadīs 22.un 23.maijā Rīga ar Izraēlas valstsvienību.