Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Latvijas čempioni LBL pamatturnīru pabeidz ar uzvaru pār VEF Rīga

Latvijas basketbola līgas pamatturnīra pēdējā spēlē trešdien pašreizējie čempioni Barons/LMT basketbolisti dramatiskā galotnē pārspēja VEF Rīga komandu 69:68 (26:40). Abas vienības dalību LBL izslēgšanas turnīrā sāks ar ceturtdaļfināla spēlēm.Pirmās ceturtdaļas lielāko daļu vadībā bija vefieši. Otrās sākumā uz mirkli vadībā pārņēma baroni (21:20), taču pretinieki atbildēja ar 13:1 spurtu un puslaiku pabeidza ar tobrīd lielāko pārsvaru spēlē 40:26.

Otrajā puslaikā starpība ilgi turējās 10 –12 punktu robežās.Ceturtās ceturtdaļas sākumā VEF Rīgas basketbolisti četras minūtes nespēja gūt ne punkta un ļāva pretiniekiem starpību samazināt līdz 57:55, bet pēc tam arī izvirzīties vadībā 61:60. Pēdējās četrās minūtēs vadībā te viena, te otra komanda bija septiņas reizes.Astoņas sekundes līdz pamatlaika beigām, kad ar 67:66 vadībā bija Barons/LMT basketbolisti, divus soda metienus nopelnīja vefietis Jevgeņijs Koļesņikovs. Abi bija precīzi. Čempioni tomēr atlikušajā laikā noorganizēja uzbrukumu, ko līdz ar finālsignālu pabeidza Daiņus Adomaitis.Jau pirms šīm spēlēm bija skaidrs, ka izslēgšanas spēļu ceturtdaļfinālā sērijās līdz divām uzvarām savā starpā sacentīsies Barons/LMT un Liepājas lauvas, kā arī Valmiera un VEF Rīga. Pirmo divu vietu ieguvēji BK Ventspils un ASK Rīga līdzdalību izslēgšanas turnīrā sāks no pusfināla.

LBL čempionāts

VEF Rīga – Barons/LMT 68:69 (20:16, 40:26, 57:46)
Aleksejevs 17, Koļesņikovs 13, Kūpers 11 (7 piesp., 6 atl.) – Bērziņš 16, Skirmants 12, Šķēle 12

Bļugers gūst vārtus un izkaujas ar Balinski uzvarā

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers ceturtdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, kurā viņa un Latvijas vārtsarga Artūra Šilova pārstāvētā Vankūveras Canucks komanda izcīnīja uzvaru. T...