Laika ziņas
Šodien
Apmācies

LBS valde apstiprinājusi Latvijas čempionātu rezultātus – kārtējie tituli TTT Rīga un VEF Rīga

Koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijas valdības izsludinātā ārkārtējā situācija un Force majeure apstākļi padarījuši neiespējamu basketbola komandu normālu funkcionēšanu un turnīru norisi. Tāpēc Latvijas Basketbola savienība valde 2020. gada 14. martā nolēma atcelt aprīlī un maijā paredzētos Latvijas vīriešu un sieviešu čempionātu izslēgšanas turnīrus, un 19. martā nolēma veikt Latvijas vīriešu čempionāta dalībnieku klasifikāciju, saskaņā ar komandu ieņemtajām vietām Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas čempionātā uz tā pārtraukšanas brīdi 2020. gada 13. martā, un Latvijas sieviešu čempionāta dalībnieku klasifikāciju, saskaņā ar komandu ieņemtajām vietām Douglas Baltijas Basketbola līgas noslēguma tabulā uz 2020. gada 1. martu.

Pafbet Latvijas Basketbola līgas – Latvijas vīriešu čempionāta – noslēguma vietu kārtība 2019./2020. gada sezonā:

1. VEF Rīga

2. BK Ogre

3. BK Ventspils

4. BK SilJa (bijušais. BK Jūrmala/Betsafe)

5. Valmiera Glass/ViA

6. Latvijas Universitāte

7. BK Liepāja

Douglas Latvijas Sieviešu basketbola līgas – Latvijas sieviešu čempionāta noslēguma vietu kārtība 2019./2020. gada sezonā:

1. TTT Rīga

2. SBK Liepāja/LSSS

3. RSU

4. TTT Juniores

5. BJBS Rīga/Juniores

6. Daugavpils Universitāte

7. BK Jelgava

8. Jūrmala

9. BK Saldus

Latvijas Jaunatnes basketbola līgas, Ramirent LBL2 un LBL3 turnīri ar LBS valdes lēmumu apturēti līdz 14. aprīlim. Par to turpināšanu tiks lemts, atkarībā no situācijas attīstības un Latvijas valdības turpmākajiem lēmumiem.

“Lēmums atteikties no Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīru rīkošanas ir ļoti sāpīgs visiem iesaistītajiem, taču sporta sacensības Latvijā nebūs iespējama vismaz līdz aprīļa vidum. Turklāt situācijas attīstība nav prognozējama arī ilgākā laika posmā, un šī neskaidrība sagādā nopietnas problēmas profesionālajiem un pusprofesionālajiem klubiem . Tāpēc, līdzīgi kā rīkojušas Basketbola federācijas arī citās valstīs, un ņemot vērā klubu viedokli LBS valde nolēma 2019./2020. gada  sezonas valsts čempionātu augstākajos līmeņos komandas klasificēt, atbilstoši jau nospēlēto sacensību rezultātiem. Savukārt amatieru un jauniešu sacensības – Ramirent LBL2, LBL3 un LJBL čempionāti – apturēti vismaz līdz 14. aprīlim un varētu tikt turpināti, ja ārkārtējā situācija Latvijā tiks atcelta," norāda LBS prezidents Raimonds Vējonis.

"LBS valdē arī spriedām par rīcību, lai mazinātu ārkārtējās situācijas negatīvo ietekmi uz basketbola saimniecību.

Pirmkārt, kopā ar kolēģiem Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijā apkopojam informāciju par situācijas radītājām problēmām visā sporta spēļu nozarei un vērsīsimies pie Latvijas valdības, aicinot sniegt palīdzību, kāda jau apsolīta vairākām tautsaimniecības nozarēm.

Otrkārt, aicināsim pašvaldības saglabāt atbalstu basketbola klubiem un to darbiniekiem situācijā, kad objektīvu apstākļu dēļ esam spiesti pārtraukt sacensību norisi.

Treškārt, jau esam vērsušies Starptautiskajā Basketbola federācijā, aicinot sniegt juridiskas vadlīnijas, kā pasaules mēroga krīzes apstākļos maksimāli korekti un savstarpēji solidāri kārtot attiecības starp klubiem un spēlētājiem," noslēdz LBS vadītājs.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi