Taču glābjams vairs nebija nekas: "Viņi kontrolēja spēli un pelnīti uzvarēja," Zanolins kā atvainodamies rezumēja to, kas laukumā palika apslēpts varbūt tikai visfanātiskākajiem Limasolas komandas faniem.
"Astoņi amerikāņi," Barons/LMT galvenais treneris Kārlis Muižnieks, šķiet, Dexia vietā labprātāk būtu finālā redzējis Kipras komandu ar visiem tās skaļajiem atbalstītājiem. Pusfināla mača laikā kipriešu entuziasms tribīnēs zuda ar katru sāncenšu gūto grozu, un spēles pēdējās minūtēs tribīnes jau bija pustukšas. Turpretim Beļģijas komanda savu spēles stilu izturēja līdz pēdējai minūtei. “Mūsu komanda vienmēr spēlē ar lielu entuziasmu, un arī šodien koncentrācija bija visaugstākajā līmenī,” Dexia galvenais treneris Kriss Finčs (viņš vada arī Anglijas izlasi) atzina, ka tādu komandu diriģēt esot viegli un patīkami. Fināls un Barons/LMT? “Spēlētājiem būs laiks atpūsties, bet mums, treneriem – izstrādāt pareizo plānu. Uzreiz varu pateikt, ka milzīga nozīme būs aizsardzībai, un īpaši pret Aleksanderu. Ja viņu izdosies nobremzēt, mūsu izredzes pieaugs.”
Dexia uzrāda FIBA Europa šķietami stingrās imigrācijas politikas vājāko punktu – teorētiski komandā var būt tikai divi neeiropieši, taču šis šķērslis pazūd, tiklīdz ASV (vai citur) dzimis spēlētājs iegūst arī kādas Eiropas valsts pasi. Pusfinālā komandas galvenie vilcēji bija Nigērijā dzimušais centrs Bendžamins Ebonga, ASV dzimušie uzbrucēji Džeimss Kantamesa un Džeimss Poters, saspēles vadītājs Neits Reinkings un aizsargs Treviss Konlans, kā arī Anglijas izlases spēlētāji – aizsargs Maiks Lenzlijs (BK Ventspils dalībnieks kluba starptautiski veiksmīgākajā 2005.gada sezonā), uzbrucējs Endrjū Salivans un Rodžers Hadžinss. Trīs īstie beļģi draudzīgi sēdēja uz rezervistu soliņa.
"Laba spēles organizācija, augsta individuālā meistarība," K.Muižnieks ar cieņu runāja par pretiniekiem. Taču arī Dexia ir iemesls cienīt Barons/LMT komandu, kas Limasolā vēl nav parādījusi savu labāko sniegumu. Jācer, tas notiks svētdien.