Sestdiena, 4. maijs
Viola, Vizbulīte, Vijolīte

Pasečņika pārstāvētā Herbalife komanda nespēj atkārtoti sasniegt ULEB Eiropas kausa finālu

Latvijas basketbolista Anžeja Pasečņika pārstāvētā Spānijas komanda Grankanārijas Herbalife trešdien dramatiskā cīņā nespēja otro gadu pēc kārtas sasniegt ULEB Eiropas kausa finālu.

Pusfināla atbildes spēlē Herbalife komanda savā laukumā pagarinājumā ar rezultātu 94:81 (27:29, 21:15, 19:13, 23:19, 4:5) pieveica Turcijas klubu Stambulas Galatasaray Odeabank, bet divu spēļu summā piedzīvoja neveiksmi ar vienu punktu, jo pirmajā cīņā izbraukumā zaudēja ar 75:89.

Atbildes spēles pamatlaika izšķirošajās minūtēs cīņa par uzvaru divu spēļu summā bija ļoti līdzīga un komandas rezultatīvi noslēdza gandrīz katru uzbrukumu. 29 sekundes pirms pamatlaika beigām Galatasaray Odeabank aizsargs Ēriks Makkolums panāca 74:87, kas deva punkta pārsvaru summā, tomēr 6,3 sekundes pirms dueļa izskaņas Pavlo Agvilars realizēja tālmetienu. Atlikušajā laikā rezultatīvs caurgājienā bija Vladimirs Micovs, kas deva neizšķirtu divu spēļu summā un nācās aizvadīt pagarinājumu.

Pagarinājumā lielāko daļu laika rezultāts saglabājās neizšķirts divu spēļu summā, jo komandas aizvadīja vairāk nekā trīs minūtes bez gūtajiem punktiem. Pēdējās divās minūtēs viens no Herbalife līderiem Dīdžejs Sīlijs nerealizēja četrus soda metienus, bet uzvaru visiem nodrošināja Makkoluma soda metieni.

Rezultatīvākais Herbalife komandā ar 23 punktiem bija tieši Sīlijs, bet 16 punktus iemeta Alens Omičs.

Savukārt Pasečņiks šajā mačā palika uz rezervistu soliņa.

Tikmēr Galatasaray Odeabank rindās 21 punktu iemeta Micovs.

Finālā Turcijas vienība tiksies ar Francijas klubu Strasbourg, kas tikpat dramatiskā pusfinālā pieveica Itālijas komandu Trento Dolomiti Energia. Šeit pirmajā mačā Trento vienība viesos uzvarēja ar 74:68, bet trešdien atbildes spēlē Strasbourg pretinieku laukumā revanšējās ar 86:78 (21:19, 15:16, 26:16, 24:27). Līdz ar to summā Francijas vienība triumfēja ar 154:152.

Uzvarētājiem atbildes mačā pa 20 punktiem sameta Mārdijs Kolinss un Romēns Dipors.

Arī finālā uzvarētāji tiks noskaidroti divu spēļu summā. Sacensību uzvarētāji kvalificēsies 2016./2017.gada ULEB Eirolīgas turnīram.

Aizvadītajā sezonā ULEB kausa izcīņā triumfēja Maskavas apgabala Himki, ko tobrīd trenēja Latvijā labi zināmais Lietuvas speciālists Rims Kurtinaitis. Himki toreiz ļoti pārliecinoši divu spēļu summā pieveica Herbalife.