Otrdiena, 16. aprīlis
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Porziņģis un Dalasa pat bez Dončiča uzvar NBA līderus Bucks

Kristapam Porziņģim aizvadot vienu no labākajām spēlēm sezonā, Dalasas Mavericks pirmdien NBA regulārā turnīra mačā viesos ar 120:116 apspēlēja 18 uzvaras pēc kārtas guvušos Milvoki Bucks. Šī bija pirmā pilnā spēle bez savainotās Mavericks zvaigznes Lukas Dončiča.

Grieķis Jannis Adetokunbo mājiniekiem guva 48 punktus un izcīnīja 14 bumbas zem groziem, tomēr pat šāds sniegums neļāva pagarināt uzvaru sēriju. Ar dažu punktu pārsvaru Bucks vadībā bija vien pašā spēles ievadā, pirmās ceturtdfaļas vidū Dalasai pārņemot spēles grožus un vairs neatdodot. Pēc labi aizvadītām pirmā puslaika beigām Bucks gan uz burtiski mirkli tika priekšā trešās ceturtdaļas sākumā, taču viesi atguvas un turpinājumā turējās 10-16 punktu attālumā, tempu samazinot vien pašā mača izskaņā. Bucks pakaļdzīšanās beidzās 5,2 sekundes pirms mača beigām, kad Adetokunbo ar precīzu divpunktu metienu panāca 116:119, speciāli raidot garām grozam soda metienu un cerot uz atlēkušās bumbas iegūšanu. Milvoki basketbolisti gan ieguva bumbu, taču Stērlinga Brauna divpunktnieku pie groza nobloķēja Porziņģis, vēlāk punktu ar soda metienu pievienojot Porziņģa cīņubiedram kopš Ņujorkas Knicks laikiem Timam Hārdevejam junioram.

Porziņģis spēlēja 32 minūtes un 34 sekundes, gūstot 26 punktus. Viņš realizēja četrus no astoņiem tālmetieniem, piecus no 11 pustālajiem, kā arī visus četrus soda metienus. Latvieša kontā arī 12 atlēkušās bumbas, četras rezultatīvas piespēles un divi bloķēti metieni. Ar Kristapu laukumā Dalasa iemeta 20 punktus vairāk kā mājinieki.

Ar 26 punktiem uzvarētājiem izcēlās arī Sets Karijs (3 p 4/8), bet vēl četri basketbolisti pievienoja 10-15 punktus.

Milvoki Adetokunbo (realizēja 18 no 31 metiena) šoreiz īsti palīgi neatradās, vēl rezervistam Kailam Korveram gūstot 17 punktus.

Dalasa ar 18 uzvarām 26 spēlēs saglabā augsto 3. vietu Rietumos, kamēr Milvoki (24-4) ir pārliecinoši pirmie Austrumos.

Nākamajos trīs mačos Dalasai aizvien bez Dončiča jātiekas ar trim pārējām spēcīgākajām Austrumu komandām - Filadelfiju, Bostonu un Toronto.

Čempionu mentalitāte

Feldmanis: iegūta ceļazīme un papildu laiks, lai sagatavotos olimpiskajām spēlēm.