Pirmdiena, 6. maijs
Didzis, Gaidis

Timma un Zeņit nepaveic varoņdarbu pret Bagatska vadīto Ņižņij Novgorod vienību

Latviešu uzbrucēja Jāņa Timmas pārstāvētā Krievijas komanda Sanktpēterburgas Zeņit komanda trešdien ULEB Eiropas kausa basketbolā astotdaļfināla atbildes mačā pārliecinoši savā laukumā ar 89:74 (22:24, 19:19, 23:14, 25:17) pārspēja citu šīs valsts vienību Ņižņij Novgorod, ko trenē Ainars Bagatskis, taču tik un tā nespēja iekļūt ceturtdaļfinālā, taču tas izdevies Anžeja Pasečņika pārstāvētajai Spānijas komandai Grankanārijas Herbalife.

Uzvarētājs tika noteikts divu spēļu summā, kur Zeņit nācās ciest zaudējumu ar 165:176.

Šīs spēles pirmās 20 minūtes nedaudz labāk aizvadīja Ņižņij Novgorod, kas lielajā pārtraukumā devās ar divu punktu pārsvaru - 43:41. Tomēr otrajā puslaikā Zeņit basketbolisti veica ofensīvu un pirmo minūšu laikā izvirzījās vadībā ar 59:49. Tas mājiniekiem no Sanktpēterburgas atgrieza cerības uz atspēlēšanos divu spēļu summā. Tuvojoties mača beigām, Zeņit savu pārsvaru palielināja arī līdz 17 punktiem, taču gūt vēl deviņus, lai panāktu izlīdzinājumu divus spēļu summā, šai komandai neizdevās.

Timma šajā mačā laukumā pavadīja 34 minūtes un 32 sekundes, kuru laikā guva desmit punktus. Latvietis realizēja abus divpunktniekus un divus no pieciem tālmetieniem.

Tāpat Timmas rēķinā arī četras atlēkušās bumbas, divas pārtvertas piespēles, viena kļūda, divas rezultatīvas piespēles, piecas piezīmes, divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi un 11 efektivitātes punkti.

Uzvarētāju sastāvā rezultatīvākais ar 24 punktiem bija Raiens Tūlsons.

Tikmēr vēl viens Zeņit komandu pārstāvošais latvietis Kaspars Bērziņš šim mačam nebija pieteikts.

Kā zināms, Bagatska palīgi Ņižņij Novgorod komandā ir latviešu speciālisti Artūrs Štālbergs un Oskars Ernšteins.

Vēlāk citā astotdaļfināla mačā Pasečņika pārstāvētā Herbalife savā laukumā ar rezultātu 77:78 (18:24, 24:18, 12:19, 23:17) zaudēja Francijas klubam Limoges CSP, taču divu spēļu summā guva panākumu ar 159:143. Pirmajā mačā uzvaru ar 82:65 izcīnīja Spānijas klubs.

Pasečņiks astotdaļfināla atbildes mačā laukumā pavadīja septiņas minūtes un 19 sekundes, trāpīja divus soda metienus, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu un nopelnīja divus efektivitātes punktus.

Līdz ar to no latviešu basketbolistiem Pasečņiks ir vienīgais, kurš šosezon turpina cīņu ULEB Eiropas kausā.

ULEB Eiropas kausa ceturtdaļfinālā Bagatska trenētā Ņižņij Novgorod spēkosies ar Francijas klubu Strasbourg, savukārt Pasečņika pārstāvētā Herbalife spēlēs pret Polijas čempioniem Zelona Guras Stelmet.

Ceturtdaļfinālā cīnīsies Vācijas klubs Minhenes Bayern pret Turcijas vienību Stambulas Galatasaray Odeabank, kā arī savā starpā spēkosies Itālijas komandas Milānas EA7 Emporio Armani un Trento Dolomiti Energia.

Astotdaļfinālā neiekļuva Daira Bertāna pārstāvētā Spānijas komanda Bilbao Dominion, Ojāra Siliņa un Artūra Strautiņa pārstāvētā Itālijas vicečempione Redžio di Emīlijas Grissin Bon, kā arī Ronalda Zaķa pārstāvētais Slovēnijas klubs Ļubļanas Union Olimpija.

Arī turpinājumā izslēgšanas turnīrā visās fāzēs uzvarētāji tiks noskaidroti divu spēļu summā. Sacensību uzvarētāji kvalificēsies 2016./2017.gada ULEB Eirolīgas turnīram.

Jonass izcīna savu pirmo uzvaru MXGP klasē

Latvijas motosportists Pauls Jonass svētdien izcīnīja uzvaru pasaules motokrosa čempionāta piektā posma - Portugāles "Grand Prix" - sacensībās prestižākajā MXGP klasē, svinot pirmo panākum...