Rīgā +17 °C
Sestdiena, 4. maijs
Viola, Vizbulīte, Vijolīte

ULEB Eiropas kausu un Eirolīgas ceļazīmi izcīna Galatasaray

Par ULEB Eiropas kausa čempioniem trešdien kļuva Turcijas klubs Stambulas Galatasaray Odeabank.

Fināla atbildes mačā Galatasaray Odeabank savā laukumā ar 78:67 (27:16, 16:19, 18:19, 17:13) pārspēja Strasbourg no Francijas, divu spēļu summā triumfējot ar 140:133.

Galatasaray Odeabank sastāvā pa 16 punktiem šajā mačā guva Ēriks Makkolums un Stefans Lasmē, kurš izcīnīja arī desmit atlēkušās bumbas. Tieši Lasmē tika nosaukts par Eiropas kausa fināla vērtīgāko basketbolistu. Tikmēr Strasbourg rindās arī ar 16 punktiem šajā duelī atzīmējās Mārdijs Kolinss.

Pirms šī mača Strasbourg komandai bija četru punktu pārsvars, jo ar šādu handikapu tā uzvarēja iepriekšējā nedēļā notikušajā fināla pirmajā spēlē. Tomēr atbildes mačā jau ar pašu spēles sākuma Stambulas klubs ņēma iniciatīvu savās rokās, izvirzoties vadībā ar 15:2. Tiesa, pēc neveiksmīgā sākuma Strasbourg atguvās, bet pirmo puslaiku Galatasaray Odeabank noslēdza ar astoņu punktu pārsvaru - 43:35.

Lai gan otrā puslaika sākumā Turcijas komandai savu handikapu pār pretiniekiem atkal izdevās nedaudz palielināt, nekur tālu mājinieki neatrāvās, bet cīņas beigās uz spēles bija katrs punkts. Sākoties pēdējai pamatlaika minūtei Galatasaray Odeabank atradās vadībā ar sešiem punktiem (73:67), kas viņiem deva divu punktu priekšroku arī summā. Šo pārsvaru mājinieki arī nosargāja, neļaujot Francijas komandai mača noslēgumā tikt pie punktiem.

Jau vēstīts, ka abu komandu pirmajā spēlē Strasbūrā uzvaru izcīnīja mājinieki ar 66:62.

Kā ULEB Eiropas kausa uzvarētāji Galatasaray Odeabank kvalificējušies nākamās sezonas ULEB Eirolīgas turnīram.