Rīgā +5 °C
Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

VEF Rīga basketbolisti izcīna pirmo uzvaru FIBA Izaicinājuma kausa izcīņā

VEF Rīga basketbolisti FIBA Izaicinājuma kausa izcīņas F grupas otrās kārtas spēlē ar 79:76 (43:37) uzvarēja Beļģijas klubu Ālstas Okapi Aalstar, svinot pirmo uzvaru turnīrā. Jau paša spēles sākumā viesu komanda ieguva dažu punktu pārsvaru (2:9), ko saglabāja līdz pat pirmās ceturtdaļas beigām, kad rīdzinieki sāncenšus noķēra.

Otrajā ceturtdaļā VEF vienubrīd sasniedza piecu punktu pārsvaru, bet puslaiku laukuma saimnieki pabeidza ar sešu punktu handikapu.Trešo ceturtdaļu Beļģijas komanda pabeidza jau ar minimālu deficītu (62:61), bet atlikusī spēles daļa ritēja punkts punktā. Pēdējā uzbrukumā iespēja panākt neizšķirtu bija Beļģijas komandai, taču viņu trīspunktnieks nesasniedza mērķi.Pirmajā kārtā abas komandas bija piedzīvojušas zaudējumus – vefieši izbraukumā zaudēja Turcijas klubam Banvit 79:103, bet Okapi Aalstar savās mājās – Belgradas FMP 78:79.Otrajā F grupas spēlē otrdien Belgradas FMP basketbolisti savā laukumā pieveica Banvit vienību 82:74.