Rīgā +19 °C
Trešdiena, 22. maijs
Emīlija

VEF Rīga basketbolisti nekvalificējas Eiropas kausa otrajam posmam

VEF Rīga basketbolistiem nav izdevies kvalificēties ULEB Eiropas kausa izcīņas otrajam posmam. G grupas pēdējās kārtas spēlē viņi viesos ar 79:90 (31:42) zaudēja Čehijas čempionvienībai Nimburkas ČEZ un noslēguma tabulā palika pēdējā ceturtajā vietā. Otrajā posmā iekļuva divu pirmo vietu ieguvēji.Pirms spēles bija skaidrs, ka cerības uz iekļūšanu otrajā posmā vefiešiem saglabās tikai uzvara ar vismaz 11 punktu pārsvaru (pirmajā savstarpējā spēlē Rīgā mājinieki zaudēja 75:85).

Un jau pirmās ceturtdaļas vidū, pateicoties neatlaidībai aizsardzībā un Janičenoka un Bērziņa veiksmēm uzbrukumā, viesi pietuvojās šai atzīmei – 17:9.Kādu brīdi šo pārsvaru izdevās nosargāt, taču puslaika vidū īsā laikā ČEZ basketbolisti realizēja četrus trīspunktu metienus, rīdzinieki otro ceturtdaļu uzsāka pagalam neveiksmīgi (0:19!), un 15.minūtē jau 26:38. Atšķirīgā veiksme tālmetienos lielā mērā bija noteicošā, kāpēc pirmo puslaiku VEF Rīga basketbolisti beidza ar mīnus 11.Pēc lielā pārtraukuma viesu uzbrukums beidzot “pamodās”, un trešās ceturtdaļas sākumā mājinieku pārsvars saruka līdz četriem punktiem (44:48). Taču diezgan ātri vefiešu ofensīva tika apturēta, un vēl līdz otrā puslaika vidum ČEZ komanda atjaunoja drošu vadību (48:62).Pēdējā ceturtdaļā Čehijas komanda nedeva pretiniekiem daudz izredžu pacīnīties par uzvaru.Otrajā G grupas pēdējās kārtas spēlē Jeruzālemes Hapoel savā laukumā zaudēja Seviljas Cajasol 70:84. Tas nozīmēja, ka arī uzvara ar +11 rīdziniekiem nebūtu ļāvusi iegūt otro vietu noslēguma tabulā.

Eiropas kausa izcīņa, G grupa

Nimburkas ČEZ – VEF Rīga 90:79 (22:26, 42:31, 67:55)

ČEZ: Sokolovskis 15, Pumprla 17, Čans 9, Kremens 12, Nisims 10, Makejs 3, Nečass 7, Simonss 2, Štimacs 2, Lenzlijs 13
VEF Rīga: Valters 7, Viljamss 10, Janičenoks 25 (6 pārķ., 4 atl., 2 piesp.), Bērziņš 6, Laksa 4, Gadsons 6, Keins 8 (11 atl.), Bertāns 5, Parahovskis 8

Jeruzālemes Hapoel – Seviljas Cajasol 70:84 (11:24, 37:43, 54:62)

ČEZ Nymburk  6 4 – 2 +23
Cajasol           6 3 – 3  +16
Hapoel            6 3 – 3  +3
VEF Rīga         6  2 – 4  -42

Treneris un pretinieki pēc sērijas slavē Šilovu

23 gadus vecais Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Vankūveras "Canucks" Latvijas vārtsargs Artūrs Šilovs lieliski aizvadīja šīs sezonas Stenlija kausa spēles, pēc izkrišanas no Stenlija k...