Rīgā +20 °C
Piektdiena, 24. maijs
Marlēna, Ilvija, Ziedone

VEF Rīga zaudē Himki basketbolistiem Eiropas kausa izcīņas spēlē

VEF Rīga basketbolisti piedzīvojuši pirmo zaudējumu ULEB Eiropas kausa izcīņas B grupas turnīrā. Otrdien otrās kārtas spēlē rīdzinieki piekāpās Rima Kurtinaiša trenētajam Krievijas klubam Maskavas apgabala Himki - 70:90 (44:51).
Laukuma saimnieki pārņēma vadību jau ar pirmajām minūtēm. Pirmās ceturtdaļas vidū rīdziniekiem izdevās panākt izlīdzinājumu 12:12, taču Himki nekavējoties atbildēja ar astoņiem punktiem pēc kārtas, panākot tobrīd lielāko pārsvaru.

Otrajā ceturtdaļā turpinājās abpusēji rezultatīva cīņa, kurā starpība mājinieku labā turējās 5 - 10 punktu robežās.

Otrā puslaika sākumā sāka buksēt līdz tam itin sekimīgais vefiešu uzbrukums, Himki iesāka ar 14:2 izrāvienu un jau trešās ceturtdaļas vidū sasniedza 19 punktu pārsvaru (65:46). No šī brīža viņu pārākums vairs netika nopietni apdraudēts, un Kurtinaitis droši varēja atļauties plaši variēt ar savu daudz līdzvērtīgāko spēlētāju sastāvu.

Rezultatīvākie VEF Rīga sastāvā bija Kortnijs Simss (18 punkti) un Kristaps Janičenoks (15).

Komandas šosezon jau tikās VTB Vienotās līgas turnīrā - arī toreiz ar 85:75 pārāki bija Himki basketbolisti.

Otrajā B grupas spēlē otrdien Saloniku PAOK savā laukumā ar 74:62 (36:33) uzvarēja franču Cholet Basket basketbolistus, kas būs VEF Rīga nākamie pretinieki. Cholet zaudējuši abās līdzšinējās spēlēs.

Kā zināms, Eiropas kausa izcīņas pirmajā kārtā VEF Rīga savās mājās pārspēja PAOK vienību 80:74, bet Himki izbraukumā uzvarēja Cholet 75:63.

(papildināta ar B grupas otrās spēles rezultātu)