Trešdiena, 16. oktobris
Daiga, Dinija, Dinārs

Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis trešdien guva 16 punktus, izcīnīja piecas atlēkušās bumbas un bloķēja trīs pretinieku metienus NBA regulārā čempionāta mačā, kurā viņa pārstāvētā Ņujorkas Knicks komanda jau piekto reizi pēc kārtas palika nepārspēta savā Madison Square Garden arēnā - 118:111 (17:22, 20:26, 31:28, 31:23, 19:12) pagarinājumā pret Jūtas Jazz.

Par spīti tam, ka iepriekšējā mačā latvietis iedzīvojās nelielā pēdas savainojumā, viņš devās laukumā un nospēlēja 28:50 minūtes, realizējot četrus no deviņiem metieniem (2p 2/4, 3p 2/5), kā arī visus sešus soda metienus. Tāpat viņa rēķinā piecas atlēkušās, trīs bloki, divas rezultatīvas piespēles, viena kļūda un sešas personīgās piezīmes, kuru dēļ Kristaps pamatlaika pēdējās sekundēs bija spiests laukumu pamest.

Kopumā mača pirmo puslaiku labāk aizvadīja viesi Jazz, vienubrīd iekrājot pat 13 punktu pārsvaru, bet lielajā atpūtā ejot ar +11 uz tablo (48:37). Tobrīd Porziņģis bija guvis septiņus punktus, tostarp realizējot tālmetienu otrās ceturtdaļas pēdējā minūtē. Turpinājumā Knicks guva pa 31 punktam gan trešajā, gan ceturtajā ceturtdaļā, piecas minūtes pirms pamatlaika beigām panākot pretiniekus, bet vēl 15.7 sekundes līdz beigām esot vadībā ar 97:93. Tobrīd laukumā atgriezās uz brīdi nomainītais Porziņģis, realizējot arī divus soda metienus un panākot 99:96 mājinieku labā, tomēr vien divas sekundes pirms mača beigām nopelnīja piezīmi pret viesu līderi Gordonu Heivordu, kurš izpildīja tālmetienu. Latvietis laukumu spiests atstāt, bet Heivords realizēja visus trīs piešķirtos soda metienus un izrāva neizšķirtu pamatlaikā - 99:99.

Knicks otro maču pēc kārtas bija spiesti spēlēt pagarinājumu un arī šoreiz veiksme uzsmaidīja mājiniekiem - 19:12 papildu piecminūtē, 119:111 visā mačā. Uzvarētājiem 30 punktus guva Karmelo Entonijs, kuram arī deviņas piespēles un septiņas atlēkušās, produktīvs mačs arī Robinam Lopesam - 22 punkti, 12 bumbas zem groziem, bet 18 punkti Derikam Viljamsam.

Jūtai 29 iemeta Rodnijs Hūdss, bet 27 jau minētajam Heivordam.

Piektā uzvara savā laukumā pēc kārtas un 22.panākums sezonas 44 spēlēs ļāvis Knicks pakāpties uz 9.vietu Austrumu konferencē. Bostonas Celtics (22-21) ir astotie, bet aiz Ņujorkas muguras identiska bilance 20-21 ir Orlando un Vašingtonai.

Nākošo spēli Knicks aizvadīs piektdien, kad uzņems spēcīgo Losandželosas Clippers komandu.

Izcelties ganāmpulkā

Divvirzienu līgums Anžejam Pasečņikam paver iespējas Milvoki Bucks pārbaudes spēlēs.