Rīgā +2 °C
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Latvijas čempionu titulus kamaniņu sportā sestdien Siguldā izcīnīja Soču olimpisko spēļu medaļnieki Mārtiņš Rubenis, kā arī brāļi Andris un Juris Šici, aģentūru LETA informēja Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKSF) pārstāve Mērija Ansviesule.Sacensības atklāja vīri, kuru konkurencē uz starta devās deviņi sportisti - pagājušā gada Latvijas čempions Rubenis, Inārs Kivlenieks, Kristaps Mauriņš, Artūrs Dārznieks, Ritvars Šteins un Imants Marcinkēvičs, kā arī juniori Riks Kristens Rozītis, Roberts Millers un Ernests Rudzītis.

Pirmais brauciens labāk padevās Rubenim - 49,462 sekundes. Otrs ātrākais bija Kivlenieks (49,523 sekundes), bet trešajā pozīcijā pēc pirmā brauciena ierindojās juniors Rozītis - 49,762 sekundes. Otrajā braucienā būtiskas izmaiņas nenotika. Pirmais finiša līniju šķērsoja Rubenis, divu braucienu summā uzrādot laiku minūte un 39,432 sekundes. Kivlenieks bija otrs ātrākais arī otrajā braucienā, divu braucienu summā uzrādot laiku minūte un 39,621 sekunde, bet trešais ātrākais bija Rozītis, divu braucienu summā uzrādot laiku minūte un 40,098 sekundes.Līdz ar to Rozītis Latvijas čempionātā izcīna trešo vietu, bet junioru meistarsacīkstēs palika nepārspēts.Dāmu konkurencē nestartēja olimpietes Elīza Tīruma, kura par Latvijas čempioni tika atzīta pagājušajā gadā, un Ulla Zirne, jo abas sportistes ir saslimušas. Tas par valsts čempioni ļāva kļūt Aivai Aparjodei, kura otrajā braucienā apsteidza pirmā brauciena uzvarētāju Alisi Evelīnu Mitkus. Trešā ātrākā divu braucienu summā bija Kendija Aparjode.Mitkus tāpat kļuva par čempioni junioru ieskaitē.Savukārt divniekos pārliecinoši labākie bija Šici. Otrajā vietā sekoja Pēteris Kalniņš/Oskars Gudramovičs, bet trešie ātrākie bija Kristens Putins/Zintis Šaicāns.Tāpat sestdien čempions tika noskaidros jauniešu konkurencē A vecuma grupā, kurā uzvarēja Ralfs Bērziņš. Līdzās viņam uz goda pjedestāla stājās Kristers Aparjods un Gunārs Bergs.Pēc tam svētdien turpat notiks Latvijas čempionāta braucieni jauniešiem B, C un D grupās, jaunietēm A un B grupās, kā arī divnieku junioriem.Sestdien līdztekus Latvijas čempionātam kamaniņu sportā risinājās arī tradicionālais sezonas noslēguma pasākums bobslejā un skeletonā, kura ietvaros tika noskaidroti arī Latvijas čempioni bobslejā divniekiem. Tajā pirmo vietu izcīnīja olimpiskie medaļnieki Oskars Melbārdis ar Daumantu Dreiškenu, bet otrie bija Oskars Ķibermanis ar Vairi Leibomu. Trešo vietu izcīnīja pilots Jānis Zāle.Pasākumu apmeklēja kopumā vairāk nekā 1000 skatītāju, taču sportistu saslimšanas dēļ nenotika kamaniņu, bobsleja un skeletona apvienotās stafetes sacensības. Pasākumā trasē nedevās olimpiskais vicečempions skeletonā Martins Dukurs, kuram ir deguna iekaisums.Kā zināms, aizvadītās Soču olimpiskās spēles bija veiksmīgākā Ziemas Olimpiāde Latvijas pastāvēšanas vēsturē. Tajā tika izcīnītas četras godalgas, un visas no tām ieguva ledus reņu sportisti.