Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Gulbis iekļuvis Delreibīčas turnīra 1/2 finālā, jāspēlē ar Nieminenu

Latvijas tenisa līderis Ernests Gulbis ceturtdien sekmīgi pārvarēja 1/4 finālu Delreibīčas (ASV) ATP 250 sērijas turnīrā, kurā viņš ar 7:6(2) un 6:4 pārspēja pasaules rangā 69.vietā esošo argentīnieti Leonardo Maijeru.

Pirmajā setā rezultāts auga līdzīgi līdz piektajam geimam, kurā Gulbis servēja, taču zaudēja punktu. Desmitajā geimā viņam izdevās atspēlēties - viņš lauza pretinieka servi un panāca 5:5. Uzvara setā izšķīrās taibreikā, kurā bija pārliecinoši labāks ar 7:2.

Nākamajā setā Gulbis lūzumu panāca septītajā geimā, kad guva punktu pie Maijera serves. Seta turpinājumā cīņas raksturs nemainījās un Gulbis uzvarēja ar 6:4.

Pusfinālā latvietis tiksies ar Somijas tenisistu Jarko Nieminenu, kas ceturtdaļfinālā ar 7:5, 3:6 un 7:6(5) pārspēja turnīra trešo numuru Benjaminu Bekeru no Vācijas.

28 gadus vecais Nieminens šobrīd ieņem 109.vietu ATP rangā, taču 2006.gada vasarā bija pat 13.pozīcijā. Gulbis, kurš šobrīd ir 72.vietā rangā, ar Nieminenu ticies vienu reizi. Tas notika 2008.gadā Sinsinati Masters turnīrā. Gulbis uzvarēja ar 7:6 un 6:2.

Par iekļūšanu pusfinālā Gulbis nopelnījis reitingā jau 90 punktus un 21 525 ASV dolārus.

Turnīra prēmiju fonds ir 442 500 ASV dolāri.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā Gulbis aizkļuva līdz pusfinālam Memfisas ATP 500 sērijas turnīrā, kurā piekāpās amerikānim Semam Kverijam.