Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Latvija biatlona stafetē paliek 19.vietā, par čempioniem kļūst norvēģi

Norvēģijas biatlonisti piektdien Rūpoldingā, Vācijā uzvarēja pasaules čempionātā (PČ) biatlonā stafetē, kur Latvijas biatlonisti 29 komandu konkurencē ieguva 19. Vietu. Mūsu komanda tika apdzīta par apli.

Norvēģi kļuva par čempioniem pēc katastrofāla starta, kad Ule-Einars Bjerndālens jau pirmajā posmā dabūja slēpot soda apli, noslīdot uz 13. vietu. Iedzīšanu sekmīgi sāka Rune Bratsvens un Tarjei Boe, bet Emils Hegle Svendsens pēdējā šautuvē apsteidza tābrīža līderi Martinu Furkadu no Francijas komandas, kas finišā atpalika gandrīz pusminūti. Bronzas medaļas ieguva Vācija, kas čempioniem zaudēja 53 sekundes.

Latvijas komandā labi sāka Edgars Piksons, kurš vienubrīd bija pat 12. vietā, bet stafeti Andrejam Rastorgujevam nodeva 15. vietā. Rastorgujevs savu posmu pabeidza 16. vietā, bet pēc tam Artūram Koļesņikovam nācās mērot soda apli, savukārt Rolands Pužulis šāva labi, taču par apli apdzīšanas brīdī bija 19. vietā. Latvieši bez soda apļa bija spiesti iztērēt arī 11 rezerves patronas.