Atbildot uz Gruzijas parlamentāriešu aicinājumu sadarboties, vēstulē Gruzijas parlamentam arī atgādināts par Saeimas 14.augusta paziņojumā jau pausto atbalstu Gruzijai un izteikto nosodījumu Krievijas militārajam uzbrukumam.
Gruzijas kolēģi gan tiek arī informēti, ka viņu aicinājums tiks nodots Latvijas Olimpiskajai komitejai (LOK), kas ir SOK sadarbības partneris, kā arī minēta apņēmība aicināt nacionālo komiteju rūpīgi sekot notikumu attīstībai Kaukāza reģionā.
"Sekmīga olimpisko spēļu norise ir visu mūsu un pirmām kārtām jau pašu sportistu interesēs," teikts vēstules noslēgumā.
Pret šādas vēstules sūtīšanu Gruzijas parlamentam nebalsoja neviens no tautas kalpiem, bet pieci atturējās. Jānis Šmits (LPP/LC), kurš balsojumā atturējās, aģentūrai BNS atkārtoti uzsvēra, ka "nevajag jaukt politiku ar sportu". "Mēs varam līdzpārdzīvot, bet tas nav sporta komisijas kompetencē," teica deputāts.
Arī partijas Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jakovs Pliners pauda atbalstu vēstules saturam, norādot, ka tā ir diplomātiski noformēta un ir pietiekami neitrāla.
Savukārt vairāki opozīcijas pārstāvji veltīja ironiskus komentārus vēstulē paustajai nostājai un attieksmei. Partijas "Pilsoniskā savienība" deputāts Kārlis Šadurskis aicināja tomēr ziņojumu veidot personiskāku. "Tā [vēstule] ir tik korekta, ka nekāda," komentēja deputāts, un viņa viedoklim piekrita arī partijas Jaunais laiks (JL) pārstāve Inguna Rībena, norādot, ka, viņasprāt, tā ir bez noteikta viedokļa un pat remdena.
Savukārt JL Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Dzintars Zaķis aģentūrai BNS apstiprināja, ka patlaban saistībā ar šo jautājumu tiek gatavota vēl viena vēstule, kuras pamattekstu veidojis pats deputāts un tās koriģēšanā sadarboties tika aicinātas arī pārējās parlamenta frakcijas. Pagaidām atsaukušies tikai pārstāvji no apvienības Tēvzemei un Brīvībai/LNNK.
Šī vēstule tiks adresēta SOK vadībai, aicinot tomēr no jauna izvērtēt olimpisko spēļu norises vietas izvēli. Kā argumentus, kas arī tiks iekļauti vēstules tekstā, deputāts minēja, to, ka SOK, pirmajā reizē pieņemot lēmumu, nav apzinājusies, ka vasaras spēļu aizsegā varētu notikt militāras provokācijas. Otrkārt, tobrīd arī neviena amatpersona nevarēja prognozēt, ka vēl šo spēļu laikā ir iespējamība, ka aptuveni 30 kilometru attālumā varētu atrasties tanki.
Šo vēstuli Zaķis iecerējis izsniegt visiem deputātiem ceturtdien Saeimas plenārsēdes laikā, lai aicinātu parakstīties visus, kas atbalsta tajā pausto nostāju.
"Kas vēlēsies, tie parakstīs... Vēstule ir bez liekas agresijas," sacīja deputāts.
Zaķis prognozēja, ka, mazākais, to varētu parakstīt trešā daļa deputātu, bet, ņemot vērā to, ka atbalsts mutvārdos saņemts arī no vairākiem koalīcijas deputātiem, - varbūt pat puse parlamentāriešu.
Gruzijas olimpiskā komiteja iepriekš novembrī izteica SOK priekšlikumu pārcelt olimpiskās spēles no Sočiem uz citu vietu drošības apsvērumu dēļ. Soču olimpiskie objekti Kaukāza kalnos atradīsies relatīvi netālu no Maskavas atbalstītajām separātiskajām republikām Dienvidosetijas un Abhāzijas, kas pasludinājušas neatkarību no Gruzijas.
Tiesības rīkot olimpiskās spēles Sočiem SOK piešķīra 2007. gada 5. jūlijā. SOK balsojumā Soči pārspēja Dienvidkorejas pilsētu Pjončanu un Zalcburgu Austrijā. SOK koordinācijas komisijas vadītājs Žans Klods Kilī šogad aprīlī norādīja, ka Krieviju sagaida milzu izaicinājums, lai Melnās jūras kūrortu sagatavotu ziemas olimpisko spēļu veiksmīgai norisei.
Pašlaik Sočos celtniecība notiek tikai 20 no 250 olimpiskajiem objektiem, turklāt finanšu krīzes dēļ rīkotāji nespēj atrast būvniecības kompānijas slidošanas arēnas un vairāku viesnīcu celtniecībai. Zalcburga pagājušajā nedēļā pauda gatavību aizstāt Sočus, ja vien saņems attiecīgu SOK lūgumu.