Sestdiena, 11. maijs
Milda, Karmena, Manfreds

Latvijas handbola audzēknis Pētersons PČ astotdaļfinālā neglābj Īslandes izlasi

Latvijas handbola audzēkņa Aleksandra Pētersona septiņi gūtie vārti pirmdien neglāba Islandes valstsvienību no neveiksmes Katarā notiekošā pasaules čempionāta astotdaļfinālā.Islande pirmdien ar 25:30 (10:16) piekāpās Dānijai, kas ir pašreizējā pasaules vicečempione.Maču ļoti veiksmīgi sāka Dānija, pirmo septiņu minūšu laikā neļaujot pretiniekiem gūt nevienus vārtus un izvirzoties vadībā ar 5:0.

Visu atlikušo mača laiku Islandes komanda tā arī nespēja lauzt cīņas rezultātu, kas tās sāncenšiem ļāva izcīnīt gana drošu uzvaru un nodrošināt sev vietu ceturtdaļfinālā.Par šī dueļa rezultatīvāko handbolistu kļuva tieši Pētersons, kurš izcēlās ar septiņiem vārtiem.Islande pasaules čempionātu noslēgusi 11.vietā, bet Dānija ceturtdaļfinālā tiksies ar pašreizējiem pasaules čempioniem spāņiem.Tikmēr par pārsteigumu parūpējusies Polija, kas ar 24:20 (10:11) pieveica vienu no medaļu pretendentēm Zviedriju.Lai gan pirmā puslaika laikā poļi izvirzījās vadībā ar 8:5, zviedri pēcāk pārņēma cīņas iniciatīvu un pirmo puslaiku noslēdza ar 11:10 sev par labu. Otrās spēles puses sākums nedaudz veiksmīgāks bija Zviedrijai, taču pamazām Polijai izdevās lauzt spēles gaitu un uzvarēt ar četru vārtu pārsvaru.Polijai pirms diviem gadiem neizdevās sasniegt ceturtdaļfinālu, pasaules čempionātu noslēdzot devītajā vietā. Tās pretiniece nākamajā cīņā būs Horvātija.Savukārt pie ļoti pārliecinošas uzvaras pirmdien izdevies tikt Francijai, kas ar 33:20 (16:6) pārspēja Argentīnu, bet ceturtdaļfinālā francūžus gaida tikšanās ar Slovēniju.Francija par pasaules čempioni pēdējo reizi kļuva 2011.gadā, bet pirms diviem gadiem šī izlase nespēja pārvarēt ceturtdaļfināla barjeru.Labāko astoņniekā iekļuvusi ar Vācija, kam astotdaļfinālā ar 23:16 (12:8) izdevās pārspēt Ēģipti. Vāciešiem nākamais mačs gaidāms pret mājinieci Kataru, kas pasaules čempionātā tik tālu aizspēlējusies pirmo reizi vēsturē.Vācija pēdējos trīs pasaules čempionātos nav spējusi tikt augstāk par piekto vietu.Finālturnīrs, kas ilgs līdz svētdienai, Katarā risinās pirmoreiz vēsturē.Pirms diviem gadiem par pasaules čempionvienību otro reizi vēsturē kļuva Spānija, kas pašu mājās finālā apspēlēja Dāniju. Savukārt pie bronzas godalgām tika Horvātija. Dānijas izlase finālā spēlējusi iepriekšējās divas reizes pēc kārtas, bet 2011. un 2009.gadā spēcīgākā izlase pasaulē bija Francija.Latvijas izlase ar divām čempionāta dalībniecēm - Slovēniju un Zviedriju - spēkojas 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā. Līdz šim divās notikušajās cīņās pērnajā oktobrī latvieši ar 23:33 izbraukumā zaudēja pašreizējai olimpiskajai vicečempionei Zviedrijai, bet vēlāk savā laukumā ar 28:39 piekāpās Slovēnijai.