Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Lembergs apturējis darbību Latvijas Olimpiskajā komitejā

ASV sankcijām pakļautais Ventspils mērs Aivars Lembergs (Latvijai un Ventspilij) apturējis savu darbību Latvijas Olimpiskajā komitejā (LOK), informē LOK preses sekretārs Mārtiņš Mālmeisters.

Pēc viņa paustā, šodien LOK individuālais biedrs un Izpildkomitejas loceklis Lembergs LOK valdei paziņojis, ka aptur darbību organizācijā.

Vaicāts, kādu atkāpšanās iemeslu Lembergs norādījis, viņš sacīja, ka nekādu. "Viņš paziņoja, ka pārtrauc darbību LOK izpildkomitejā un vairs nav individuālais biedrs," skaidroja Mālmeisters.

Pēc Mālmeistera norādītā, līdz nākamā gada pavasarim izpildkomiteja strādās samazinātā sastāvā, jo izpildkomiteju vēl tikai ģenerālā asambleja, kura jaunu izpildkomiteju iecels vien nākamgad.

Kā ziņots, ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC) 9.decembrī, balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteicis sankcijas Lembergam un četrām ar viņu saistītām juridiskām personām - Ventspils brīvostas pārvaldei, Ventspils attīstības aģentūrai, Biznesa attīstības asociācijai un Latvijas Tranzīta biznesa asociācijai. 

Pēc 2020.gada 8.janvāra jebkādi finansiāli darījumi ar četrām sankcionētajām juridiskajām personām nebūs iespējami, jo bankas tos neapkalpos. Savukārt Lembergs varēs paturēt vienu kontu, lai veiktu maksājumus, kas nepieciešami pamatvajadzību apmierināšanai, proti, pabalsti, pensija, nodokļu, valsts nodevu apmaksa, maksājumus par pārtikas produktiem, īri vai hipotēku, komunālajiem pakalpojumiem, atlīdzība par izdevumiem saistībā ar juridiskiem pakalpojumiem u.c.

Turklāt sankcijas attiecas arī uz uzņēmumiem, kurus kontrolē Lembergs vai kuros viņš minēts kā patiesais labuma guvējs. Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ir izstrādājusi noteikumus, kādā veidā bankas var pārliecināties, vai uzrādītais uzņēmuma patiesais labuma guvējs ir īstais patiesais labuma guvējs.

Valsts iestādes un juristi iesaka darījumos izvairīties no sadarbības ar sankciju sarakstā iekļautām personām un struktūrām. Sadarbojoties ar OFAC sankcionētām personām pastāv risks tikt pakļautam OFAC sekundārajām sankcijām vai citiem ierobežojumiem, piemēram, var tik uzlikts liegums veikt transakcijas ASV dolāros, ieceļošanas aizliegums ASV u.tml.

Top komentāri

satraukums
s
Un kurš tagad Vrubļevski cienās ar cepumiņiem?
Seska Smaka
S
Puses džauris pakasija puspliko pļešku un atteicās arī no maksimas Paldies kartes...
Margarēta
M
Viņam jau sen, sen bija jāsēž. Nevis jārīko preses konferences, jāķengā ministri, jātusē par koncertzālēm... un pavisam nesen vien tikai pirms drusku vairāk nekā gada pa koalīcijas padomes sēdēm Saeimas telpās. Viņš ir Latvijas tiesu sistēmas impotences simbols. Toties tagad mums savs vietējais šoviņš, var paņemt čipsus&aliņu un vērot, kāda trauksmīte vada to "žurnālistiņu" vidū, kuriem šis ietekmīgais pensionārs maksāja par "pareizā kursa" izplatīšanu medijos. Ārkārtīgi interesanti vērot visādas margēvičas, nonarkojušos un nodzērušos kādreizējos PR grandus Liepnieku un Stendžu. Vērot NRA padauzas ir mazliet neērti, tas jau ir tas līmenis, kur gribas novērsties, kā novēršas no bomža, kas apčurājies guļ parkā.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi