Karogs uz vēstniecības balkona atradīsies līdz septembra beigām, un to mastā ielika Latvijas olimpiete šķēpmetēja Sinta Ozoliņa, kura nesenajās olimpiskajās spēlēs Pekinā laboja valsts rekordu.
Svinīgajā ceremonijā Lielbritānijas vēstniecības pilnvarotais lietvedis Daniels Grženda izteica gandarījumu, ka Lielbritānija pārņēmusi olimpisko stafeti. 24.augustā Pekinā olimpiskā karoga nodošana Londonas mēram Borisam Džonsonam dzimtenē uztverta ar sajūsmu un tika atzīmēta ar plašām svinībām.
Karogu pirmo reizi olimpisko spēļu vēsturē tā nodošanas dienā pacēla vairāk nekā 600 vietās Lielbritānijā, sākot no Lendsendas zemesraga līdz pat augstākajam Anglijas kalnam Skafelpīkam un arī tādās vietās kā Stounhendža un Vaitas sala. Turpmākajās dienās olimpisko spēļu karogs tika pacelts arī daudzās Lielbritānijas vēstniecībās visā pasaulē.
Grženda arī pastāstīja, ka Lielbritānijā visi lepojas ar savas valsts sportistu veiksmīgo sniegumu Pekinā, jo viņi Ķīnā guva lielāko medaļu ražu pēdējo 100 gadu laikā. "Arī Latvijas sportisti startēja ļoti sekmīgi, tomēr ceru, ka gan Lielbritānijas, gan Latvijas sportistiem olimpiskās spēles Londonā būs vēl veiksmīgākas," sacīja Lielbritānijas vēstniecības pārstāvis.
To, ka abu valstu pārstāvji Pekinā patiesi aizvadījuši ļoti labas spēles, atzina arī Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldonis Vrubļevskis, kurš cer, ka Latvijas sportisti pēc četriem gadiem Londonā jutīsies kā mājās, jo atšķirībā no aizvadītajām spēlēm atlētiem nebūs jāšķērso vairākas laika joslas un jāpielāgojas krasi atšķirīgiem klimatiskajiem apstākļiem.
"Domāju, ka Latvijas sportisti Londonā olimpiskajās spēlēs jutīsies ērti un vienīgās problēmas viņiem varētu rasties tikai tad, ja tiktu aizmirsts par mums atšķirīgo satiksmes kustību," jokoja Vrubļevskis.