"Runa ir par mūsu tālāko algu politiku, kas attiecas gan uz sportistu algām, gan uz vadošajiem treneriem, gan arī citiem, kas šobrīd iesaistīti LOK procesā," teica E.Fogelis.
Viņš nepiekrita salīdzinājumiem, ka sportists saņem tikpat cik LOK apkopējas, jo, piemēram, jāņem vērā, ka sportistiem apmaksā arī ēdināšanu un vēl citus izdevumus. Atgādinām, ka iepriekš sportistu un LOK apkopējas algas salīdzināja Siguldas Bobsleja un kamaniņu trases direktors skeletonistu treneris Dainis Dukurs.
“Kad ieraudzīju, ka mana bāzes vadītāja alga ir konkurētspējīga ar LOK apkopēju, tad man skumji palika. Es varu tam tikt pāri, bet sportistus vajadzētu vērtēt augstāk. Viņi nav gladiatori, kuriem jāsitas par savu eksistenci. Ceru, ka mēs par konkrēto rezultātu tiksim atalgoti,” viņš sacīja intervijā Latvijas Radio pēc Martina Dukura olimpiskās sudraba medaļas izcīnīšanas Vankūverā.
Diena jau februārī rakstīja par Valsts Kontroles revīzijas ziņojumu, kas vieš bažas, ka netiek darīts viss, lai nauda nonāktu līdz pašiem sportistiem. Piemēram, atklājās, ka LOK vidējais atalgojums no valsts budžeta līdzekļiem pērnā gada pirmajā pusē salīdzinājumā ar 2008.gadu sarucis tikai par deviņiem latiem, kas ļāva LOK darbiniekiem nopelnīt vidēji 1173 latus mēnesī. Vēl lielāka vidējā alga pērn bija Latvijas Olimpiskajā vienībā, kuras darbinieki mēnesī nopelnīja vidēji 1337 latus. Atsevišķi funkcionāri saņem atalgojumu no vairākām organizācijām. Piemēram, LOK darbinieki papildu atalgojumam no LOK Olimpiskajā vienībā un Olimpisko sacensību aģentūrā vēl saņēmuši atlīdzību kā pilnvarnieki kapitālsabiedrībās, kurās LOK ir daļu turētāja.