Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 24. februāris
Diāna, Dina, Dins

Maksimālo LOV atbalstu saņems 14 vasaras sporta veidu pārstāvji

Latvijas Olimpiskās vienības A sastāvā 2020.gada vasaras sporta veidiem iekļauti 14 sportisti, informē LOV.

Nākošā gada sastāvos tika iekļauti 67 atlēti 18 sporta veidos. Ar atsevišķu LOV valdes lēmumu vēl tika iekļauti 26 sportisti, kuri ir kvalificējušies Tokijas olimpiskajām spēlēm vai arī ir reāli kandidāti cīņā par olimpisko kvalifikāciju, taču nav izpildījuši LOV atlases kritērijus.

Sadarbības līgumi ar šī sastāva atlētiem tiks parakstīti uz laiku līdz olimpiskās kvalifikācijas sacensību beigām atkarībā no sporta veida un veiksmīgas kvalifikācijas gadījumā tie tiks automātiski pagarināti līdz Tokijas olimpisko spēļu beigām.

LOV valdes priekšsēdētājs Einars Fogelis atzīmē, ka ir izveidoti optimāli sastāvi, skatoties gan uz Latvijas komandu Tokijas olimpiskajās spēlēs, gan arī uz nākošajām 2024.gada spēlēm. Tāpat tiek turpināts maksimāls atbalsta nodrošinājums, lai sportisti varētu sasniegt savus augstākos mērķus.

LOV A sastāva iekļauti: Edgars Krūmiņš, Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis, Agnis Čavars (3x3 basketbols), Anastasija Grigorjeva (cīņa), Kalvis Kalniņš (karatē), Tīna Laura Graudiņa, Anastasija Kravčenoka, Mārtiņš Pļaviņš, Edgars Točs (pludmales volejbols), Rebeka Koha, Ritvars Suharevs (svarcelšana), Inese Tarvida (taekvondo), Laura Ikauniece (vieglatlētika).

Tikmēr LOV B sastāvā būs 23 sportisti: Roberts Pāže, Armands Ginters, Mārtiņš Šteinbergs, Armands Seņkāns, Baiba Eglīte, Ieva Kūlīte, Kristīna Petermane, Liene Stalidzāne (3x3 basketbols), Ramina Mamedova (cīņa), Aleksejs Zarudņevs, Emīls Gerkens (džudo), Roberts Akmens (smaiļošana), Artūrs Plēsnieks, Vadims Koževņikovs (svarcelšana), Agate Rašmane, Lauris Strautmanis, Ernests Erbs (šaušana), Jolanta Tarvida (taekvondo), Sindija Bukša, Krišjānis Suntažs, Rūta Kate Lasmane, Oļegs Kozjakovs, Kristīne Blaževica (vieglatlētika).

Savukārt C sastāvā iekļauti 30 sportisti: Nikolina Boķe, Matvejs Prokudinovs, Amanda Millere (bokss), Kaspars Bondarenko, Artūrs Seškens, Ivars Samušonoks (cīņa), Una Dolgileviča, Andrejs Skomorohovs, Artjoms Galaktionovs (džudo), Aldis Vilde, Nauris Tomsons, Aigars Cīrulis (smaiļošana), Roberts Lagzdiņš (kanoe), Anastasija Malašenoka (modernā pieccīņa), Jekaterina Solodkiha (paukošana), Ieva Maļuka (peldēšana), Anete Namiķe, Varvara Brailko, Roberts Kļaviņš, Patriks Pinka (pludmales volejbols), Vanesa Buldinska, Kristens Krīgers, Edvards Emīls Liberts (BMX riteņbraukšana), Daniela Ivanova, Armands Mežinskis (svarcelšana), Patriks Gailums, Maksims Sinčukovs (vieglatlētika), Jeļizaveta Polstjanaja (mākslas vingrošana), Elīna Vihrova, Edvīns Rodevičs (vingrošana).

Ar atsevišķu LOV valdes lēmumu vēl tika iekļauti 26 sportisti: Artūrs Strēlnieks (3x3 basketbols), Jevgeņijs Borodavko (džudo), Pāvels Švecovs (modernā pieccīņa), Kristīna Šteina, Daniils Bobrovs (peldēšana), Aleksandrs Samoilovs, Jānis Šmēdiņš (pludmales volejbols), Toms Skujiņš, Emīls Liepiņš, Krists Neilands (šosejas riteņbraukšana), Aleksejs Rumjancevs (smaiļošana), Emīls Vasermanis (šaušana), Anastasija Sevastova, Jeļena Ostapenko (teniss), Līna Mūze, Laura Igaune, Gunta Vaičule, Anete Kociņa, Līga Velvere, Madara Palameika, Rolands Štrobinders, Gatis Čakšs, Zigismunds Sirmais, Arnis Rumbenieks, Ruslans Smolonskis (vieglatlētika), Kristaps Neretnieks (jāšanas sports).

Sportistu līdzfinansējuma apjoms un kārtība tiks noteikti individuāli pēc treniņu darba tāmju, treniņu plānu iesniegšanas un vienošanās par treniņu darba organizēšanu un sasniedzamiem rezultātiem atskaites sacensībās starp LOV, sportistu, treneri un attiecīgo sporta veidu federāciju.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ķibermanim ar Mikni bronza PČ divnieku ekipāžās

Latvijas bobsleja pilots Oskars Ķibermanis ar stūmēju Matīsu Mikni svētdien Altenbergas trasē izcīnīja bronzas medaļu pasaules čempionāta divnieku sacensībās. Tikmēr olimpiskais čempions Oskar...

Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi