Ceturtdiena, 9. maijs
Klāvs, Einārs, Ervīns

Martins Dukurs trešo gadu pēc kārtas izcīna Pasaules kausu

Martins Dukurs ceturtdien Kalgari trasē Kanādā trešo gadu pēc kārtas kļuva par skeletona Pasaules kausa (PK) izcīņas kopvērtējuma uzvarētāju, bet Tomass Dukurs astoņu posmu summā bija trešais.

Martins Dukurs arī Kalgari uzvarēja abos braucienos un spoži aizvadīja PK sezonu, no astoņiem posmiem uzvarot septiņos. Vienīgi Kēnigzē posmā viņš nekāpa uz pjedestāla augstākā pakāpiena, paliekot 6.vietā.

Divu braucienu summā Kalgari Martins par 0,68 sekundēm apsteidza krievu Aleksandru Tretjakovu, kam pec pirmā brauciena bija priekšā 11 sekundes simtdaļas, liecina organizatoru informācija. Tomass Dukurs posmā palika ceturtais, no brāļa atpaliekot 1,50 sekundes, taču kopvērtējumā Tomass ierindojās trešajā vietā aiz vācieša Franka Rommela, kurš Kalgari bija trešais.

Līdz šim trīs reizes pēc kārtas PK kopvērtējumā skeletonā bija izdevies uzvarēt tikai austrietim Kristianam Aueram no 1990. līdz 1992. gadam, kurš par PK uzvarētāju bijis piecas reizes - arī 1994. un 1995. gadā.

Lelde Priedulēna sieviešu sacensībās ieguva 20. vietu, atpaliekot no posma uzvarētājas Elizabetes Jarnoldas (Lielbritānija) 2,49 sekundes. PK kopvērtējumā uzvarēja cita britu skeletoniste - Šellija Rudmena. PK kopvērtējumā, savā debijas sezonā startējot četrās sacensībās, Priedulēna ieņēma 27. vietu.

Sezonas svarīgākās sacensības skeletonā būs pasaules čempionāts Leikplesidas trasē ASV, kas notiks pēc divām nedēļām.